3 sene önce
3 sene önce

ÖSYM 2021/1 EKPSS Tercih Başvuruları Ne Zaman Bitecek?

Ölçme seçme ve yerleştirme merkezi tarafından Geçtiğimiz günlerde alınmaya başlanan engelli memur alımı tercihleri son başvuru tarihi nedir? ÖSYM 2020 birebir EKPSS tercihleri 10 Ocak 2021 tarihinde başladı. Adaylar tercih işlemlerini e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile gerçekleştirecekler.

En çok alım Milli Eğitim Bakanlığı’na olacak!

Engelli memur adaylarının farklı yetim düzeylerindeki alımlarda en çok kadro Milli Eğitim Bakanlığı’na ayrılmıştır Milli Eğitim Bakanlığı 1082 memur alımı yapacak eğitim düzeyinde 100 kişi ilköğretim mezunu 200 kişi lise mezunu 500 kişi önlisans mezunu 282 kişi ise Lisans mezunu olarak ataması gerçekleştirilecek.

https://www.annelikblog.com/engelli-haberleri/ekpss-2021-1-tercihleri-meb-en-az-ilkogretim-mezunu-1082-memur-alimi/

2021/1 E-Kpss tercihi başvurusu saat kaçta bitecek?

13 Ocak 2020 bir tane başlayan başvurular 19 Ocak 2021 saat 23.59 da sona erecek. Adaylar başvurularını ÖSYM tarafından açıklanan Tercih kılavuzuna girer gerçekleştirmeleri gerekiyor yerleştirme işlemleri yaparken mezun olunan bölüm cinsiyet öğrenim düzeyi gibi Detaylara dikkatlice incelemeleri ve adayların başvuru şartlarına sahip olduğu tercihleri ÖSYM bildirmeleri gerekmektedir. Tercih işlemleri yapılırken devletin aldığı e KPSS puanı dikkate alınacak yüksek puan alan adaylar düşük puana göre yerleşmeleri öncelikli olacak.

EKPSS Tercihleri Nasıl Yapılacak?

Ayrıca Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bağlı İŞKUR üzerinden engelli memuru alımı yapılacak. Adaylar bu alımlarda herhangi bir sınav şartı aramıyor. Eğitim düzeylerine göre gidecekleri kura töreni kur’adan içinden çıkması ile mülakat sınavına girmeleri ve Başarılı olmaları gerekli olacaktır.

Üniversite ve Belediye Memur Alımı

Annelik Blog

Etiketler :
Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google