4 ay önce
4 ay önce

2021 Temmuz Engelli Memur Alımı İlanları Açıklandı! Kura ile EKPSS’siz veya Sınavsız!

Kamu kurumlarında 2021 temmuz engelli memur alımı ilanları açıklanmaya başlandı. Bu kurumlar arasında bakanlıklar, belediye başkanlıkları KİT’ler, diğer kamu kurumları bulunuyor. Eğitim şartlarında ise en az okur yazar, lise, önlisans ve lisans olmak yeterli olacak. Sınavsız engelli memur alımı yapan kurumların hepsini annelik blog okuyucularına derledik. EKPSS sınavı olmadan da bu ilanlara başvuru yapılabilecek.

Başvuruları Başlayan 2021 Temmuz Engelli Memur Alımı İlanları!

1 Temmuz tarihi itibari ile İŞKUR üzerinden açıklanan be başvuruları devam eden engelli personel alımı ilanı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğünden geldi. 6108350 ilan kodu ile arama yapılabilecek olan başvuru detayları ise şu şekilde olacak. 3 kişilik temizlik görevlisi kadrosunda istihdam sağlanacak. Yaş şartı, eğitim şartı ve ikamet şartlarına sahip olmak gerekmektedir.  Başvuru son tarihi ilan detaylarında belirtilmektedir. Son güne kadar başvurularınızı online olarak tamamlayabilirsiniz. İşte o başvuru şartları;

 • En az 18 yaşını doldurmuş olmak 35 yaşından gün almamış olmak yani 18 ile 34 yaş aralığında olmak gerekmektedir.
 • Eğitim şartlarında en az ilköğretim mezunu olup en fazla lisans mezunu olmak gerekmektedir.
 • İkamet şartlarında Çanakkale ili ve ilçesi sınırlarında ikamet etmek gerekmektedir.
 • Herhangi bir kurumdan emeklilik ve yaşlılık malullük aylığı almıyor olmak gerekmektedir.
 • Sağlık kuruluşlarından yüzde 40 ve üzeri sağlık kurulu raporu almak gerekmektedir.
 • Yapılacak kur’ada açık iş sayısının 4 katı kadar aday sıralamasında ismi bulunması istenilmektedir.

İŞKUR’dan Özel Firmalara Sınavsız Engelli Personel alımı yapılacak.

Kamu kurumları dışındaki sınavsız engelli personel alımı ilanlarında toplam 1707 toplam kayıt bulunuyor. Bu kadroların başında en dikkat çeken büro memuru kadrosudur. Beden işçisi, temizlik görevlisi, gıda görevlisi, paketleme işçisi, teknisyen, market elemanı, bilet satış elemanı, güvenlik görevlisi, yazılım mühendisi, çaycı gibi kadrolarda olmaktadır.Bu ilanlara erişmek ve başvurularınızı tamamlamak isterseniz, esube.iskur.gov.tr adresini açarak ilan arama kısmından öğrenim durumunu, iş yeri türünü ve engelli tikini işaretleyerek ara butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Temmuz  Ankara Engelli İşçi Alımı İlanları;

Özellikle Büyük şehirlerde olmak üzere, Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Kocaeli gibi metropol şehirlerde yaşayan vatandaşlarımızın başvuru yapabileceği pek çok sayıda başvuru bulunuyor. 2 Temmuz 2021 tarihinde Ankara ili için açık sayı 84 olarak açıklandı. Eğitim şartlarında okur yazar olan veya ilkokul mezunu olmakta bir çok başvuruda yeterli olacak.

İlgili Haber: Ankara’da başvurusu devam eden ilanlar

İstanbul Engelli Personel Alımı İlanları;

Büyükşehirler arasında en çok ihtiyaç olan il İstanbul olarak açıklandı. Bugün itibari ile 582 kayıtlı başvuru bulunuyor. Eğitim şartlarında temizlik görevlisi, ortacı, ayakçı, beden işçisi gibi pozisyonlarda kalifiye istenmeden de başvuru yapabilirsiniz.

Arama yapmak ve online başvuruları tamamlamak için tıklayın

EKPSS 2. Atama Tarihi Belli Oldu mu?

EKPSS atamalarında beklenen 2. atama tarihleri ile ilgili yeni gelişmeler. Bilindiği gibi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Ocak ayında yapılması planlanan 2. atamalar için tercihlerin alınması bekleniyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından beklenen tercih kılavuzuna göre başvurular T.C. kimlik numarası ile ÖSYM şifresi yardımı ile yapılacak. 2021- Kura ile atamalar için ilk atamalarda 1093 kişi istihdam edildi. Sınava giren adayların merkezi atama tarihleri için tercih tarihleri ve diğer gelişeler belli oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

Annelik Blog

Paylaşın

Yorumlar (2 Yorum)

 • salih

  2 Temmuz 2021 - 01:24

  Merhaba,
  Temmuz ayı engelli alımı ilanlarına başvuru yapmak için bu habere denk geldim. Çok açıklayıcı bir yazı olmuş. Teşekkür ederiz.

 • Taner

  2 Temmuz 2021 - 01:29

  Ekpss tercihleri ne zaman başlayacak

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google