3 yıl önce
3 yıl önce

Emzirme Sütyeni Alırken Kadınların Yaptığı En Büyük 5 Hata

2 günlük bir bebeği kucaklayana ve bir bebeğe ihtiyacım olduğunu anlayıncaya kadar emzirme sütyeni almayı gerçekten düşünmedim. Birinci hata.

Ben de dışarı çıktım ve bulabildiğim en ucuz sütyeni aldım. Denemedim, bu yüzden göbeğimden emziren yumrulu, hüzünlü bir karmaşa gibi göründüm. İkinci hata.

Son olarak, oğlum altı aylıkken güzel bir emzirme sütyenine yatırım yaptım – bu her zaman pahalı anlamına gelmez, sadece iyi yapılmış ve uygun olanı bulmak için zaman ayırmak anlamına gelir. Lanet cennet açıldı ve göğüslerimin göğsüme yerleştirilmiş olması sayesinde anında yaklaşık 10 kilo daha hafif göründüm. Keşke bilseydim!

Bu yüzden,  Cake Maternity’den Tracey’den  bize, benim yaptığım hataları yapmamanız için, en başından itibaren nasıl iyi bir emzirme sütyeni bulacağımız konusunda bazı ipuçları vermesini istedim. İşte tavsiyesi.

Emzirme dünyasına girmek, özellikle ilk kez bir anne için göz korkutucu olabilir.

Hamile ve emzirme iç çamaşırlarında uzman olan Cake Maternity , iyi oturan rahat bir sütyenin önemini anlıyor.


Emzirme sütyenlerine yaptığınız yatırımın size iyi hizmet vermesini sağlamak için uymanız gereken beş basit kural vardır.

1. Profesyonelce uyum sağlayın

Bir kadının göğüsleri yaşamı boyunca boyut olarak değişmeye devam edecek ve özellikle hamilelikte ve doğumdan sonra farkedilir.

Benim tavsiyem, hamileliğin yaklaşık sekiz ayında, bebek gelmeden önce forma girmek için zaman ayırmanızdır. Göğüslerinizin yaklaşık olması gereken boyut budur. Doğumdan 8 hafta sonra vücudunuz süt tedarikini düzenlemeyi öğrendiğinde.

Doğru takılan bir sütyen sizi sadece harika hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuza bu kadar ihtiyaç duyulan desteği de sağlar.

[Dedikodulara göre Nordstrom’un sütyen takmada inanılmaz olduğu, bu yüzden kızların bedenlerini artırın. – Amy]

2. Size iyi uyan bir sütyen alın

Pek çok kadın, fincanda fazladan yer olan emzirme sütyenleri satın alma hatasına düşüyor. Bu tavsiye edilmez; Çünkü uygun olmayan bir bardak, göğüslerinize bu kadar gerekli desteği sağlamayacaktır. İyi bir emzirme sütyeni, fincanın üst kısmında esnek bir kumaşa sahip olacaktır; bu, süt ürettiği için memede harekete izin verecektir.

3. Sırt bandında 4-6 kanca ve gözleri olan bir sütyen satın alın

Hamileliğinizin yaklaşık sekiz ayında, emzirme sütyeninize uyduğunuzda, sütyenin arka bandını en gevşek kancaya ve göze takmalısınız. Bu daha sonra göğüs kafesi kasıldıkça doğum sonrası arka bandı sıkılaştırmanıza izin verecektir.

Sırt bandı sütyeninizin desteğinin% 80’ini sağlar, bu yüzden bu çok önemlidir.

4. Doğumdan hemen sonra bardağa özel sütyenlere uymaya çalışmayın

Doğumdan sonraki ilk sekiz hafta boyunca göğüsleriniz biraz kontrolden çıkmış hissedecektir. Vücudunuz süt tedarikini düzenlemeyi öğrenirken göğüs boyutunda büyük dalgalanmalar fark edeceksiniz. Değişen vücudunuzla birlikte hareket edeceği ve size çok ihtiyaç duyulan rahatlığı ve desteği sağlayacağı için bu aşamada dikişsiz bir sütyen tavsiye edilir.

Kaplanmış boyuttaki bir ürün yalnızca rahatsızlık hissetmekle kalmaz, aynı zamanda süt tedarikini düzenlemeyi öğrenirken göğsü sıkıştırır ve kısıtlar.

5. Gardırobunuzu düşünün

Son olarak, gardırobunuzu düşünün. Piyasada günlük temeller, kontur, yumuşak bardaklardan güzel moda sütyenlere kadar pek çok emzirme sütyeni bulunmaktadır.

Yaşam tarzınıza uygun ve kendinizi harika hissettirecek emzirme sütyenleri satın alın

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google