3 yıl önce
3 yıl önce

2021 Temmuz Engelli Maaşları Ne Zaman Yatacak? Temmuz Zammı Ne Kadar?

Engelli maaş zammı 2021 Temmuz ayında ne kadar olacak sorusunun cevabı belli oluyor. Her ay hesaplara yatırılan maaşlara yılda iki kez zam yapılmaktadır. Bu zamlardan bir tanesi Temmuz ayında yapılacak. En düşük engelli maaşı ne kadar olacak işte beklenen rakamlar;

Temmuz en düşük engelli maaşı ne kadar olacak

Daha önceki aylarda hesaplara yatırılan engelli maaşları temmuz ayında zamlı olarak ödenecek. Buna göre en düşük maaş 1000 TL olması beklenirken, alınacak kararın açıklaması için geri sayım başladı. Ocak ayında 854 Tl 24 kuruş en yüksek tutar açıklanmıştı. 5 Temmuz Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak olan enflasyon verileri kritik bir önem taşıyor. Çünkü maaşlardaki artışın erimemesi için Haziran ayı enflasyon verilerinin ne çıkacağı merak edilmektedir.

Engelli maaşlarına ne kadar zam gelecek?

Artış memur maaş kat sayısı oranında yapılacak ve yılda iki kez artış gösteren tutarların ikinci dönemi ise Temmuz ayı olarak gerçekleşecek. Bu sebeple fiyatları sürekli artan zorunlu harcamalar altında ezilmek istemeyen vatandaşlarımız, yaşanabilir fiyat düzeylerinde maaşlarının olmasını talep etmektedirler. 5 Temmuz pazartesi günü saat 10:00’da resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor. Annelik Blog olarak resmi açıklama gelir gelmez aktaracağız.

Derecesi yüzde 70 ve üstü olan engelli maaşı 851 Tl, 906 Tl ve 975 Tl olarak ödenmektedir.

Derecesi yüzde 40 ile yüzde 69 arası olan engelli maaşı ise 567 Tl, 604 Tl ve 651 Tl olarak ödenmektedir.

Engelli maaşı ne zaman ödenecek?

Ödemeler doğum tarihinin son rakamlarına göre yapılmaktadır. 0 ile 5 arası olan kişiler her ayın 5. günü ödeme almaktadırlar. 1 ile 6 olan ile her ayın 6. gününde ödeme alırlarken, 2 ile 7 arasındaki kişiler ise her ayın 7. gününde 3 ile 8 olanlar ise ayın 8’inde ödeme almaktadırlar.

Annelik Blog

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google