3 yıl önce
3 yıl önce

2021 Haziran Sınavsız Ekpss ile Engelli Memur Alımı İlanlarına Başvuru Başladı!

Ülke genelindeki kurumlara ve bakanlıklarda istihdam edilecek, 2021 Haziran engelli memur alımı ilanları açıklandı. Bu kapsamda sınavsız engelli memuru alacak kurumların detayları haber devamında bulabilirsiniz.

2021 Haziran engelli memur alımı ve işçi alımı ilanları!

Eğitim şartlarında en az ilkokul mezunu, lise mezunu ve ön lisans mezunu olan adayların başvuru yapabileceği pek çok sayıda ilanlar açıklanıyor. Engelli kamu personeli seçme sınavı olan EKPSS sınavına giren adaylar bu ilanlardan bazılarına başvuru yapabilecekler. Bir çoğuna ise sınavsız olarak başvuru yapılabilecek. İşte o ilanlar;

 • Yalova Zirvekent Turizm Kurumu 8 engelli işçi alımı.
 • İzmir Deniz İkmal Komutanlığına,
 • İstanbul İsper,
 • İstanbul Personel Yönetim A.Ş. Genel Müdürlüğüne,
 • Çanakkale Hizmetler Grupları 31 geçici engelli işçi alımı,
 • İstanbul Küçükçekmece İnşaat,
 • Karayolları Genel Müdürlüğüne,
 • Çanakkale Geyikli Belediyesine,
 • 2 Hava Bakım fabrikası Müdürlüğüne.

Yalova İli Çiftlikköy ilçesindeki alımlarda adayların 4 Haziran ile 11 Haziran tarihleri arasında başvurularını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvuru şartlarında ise T.C. vatandaşı olmaları, Yaş aralığında 18 yaşını doldurmuş olmak en fazla 45 yaşında olmak gerekmektedir. Görevini yapmaya engel bir sağlık sorunun olmaması istenilmektedir. Başvuruların şahsen yapılması gerekmektedir.

İzmir Hizmet Merkezi Deniz İkmal Grup Komutanlığının açıkladığı ilanda adaylar tam zamanlı olarak istihdam edilecekler. Bu kapsamda başvuruları işkur üzerinden 5 gün içerisinde tamamlamış olmaları gerekmektedir. Alo 170 hattından da başvuru yapılabilecek. Depo işçisi kadrosu için en az ilköğretim mezun olmak gerekmektedir. Başvurular 4 Haziran tarihine kadar devam edecektir.

Yukarıda Haziran ayı engelli memuru alımı yapan kurumların isimlerini tek tek tek açıkladı. Adaylar bu ilanlara erişmek için öncelikle İşkur resmi internet sitesine giriş yapmaları gerekmektedir. Bu alanda kamu işçi alımı bölümünden başvuru kılavuzlarına tek tek erişim sağlayabilir. Son başvuru tarihini de bu alandan öğrenebilirler. Bu kurumlar arasında Belediye Başkanlıkları, Bakanlıklar ve Kamu İktisadi Teşebbüsleri, KİT’ler, Üniversiteler, diğer kamu kurumları yanı sıra Belediyeler yer almaktadır.

Özel sektör engelli işçi alımı ilanları;

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün personel istihdamına yönelik olarak başlattığı projelerin başında işkur iş ilanları gelmektedir. Bu sayfada bir çok özel firmalar istihdam yapmaktadır. Sınavsız engelli personel alımı isteyenler de bu iş başvurularına başvurularını yapabileceklerdir.

Engelli personel alımı başvuruları nasıl yapılır? Öncelikle esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın. Bu alanda açılacak sayfa engelli sekmesini işaretleyip iş yeri türünü ise kamu yada özel olarak seçerek ara butonuna basınız. 3 Haziran tarihi itibari ile kamuya 14 farklı ilanda alımlar devam ediyor. Bu kurumlar şu şekilde. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, İzmir Deniz İkmal Grup Başkanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Öğretmeni evi Müdürlüğü, Reşadiye Belediyesi, Battalgazi Sulama Birliği, Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim merkezi Müdürlüğü, Bartın Belediyesidir. Peki hangi unvanlarda alım olacak;

 1. Kepçe operatörü,
 2. Can kurtaran,
 3. Soğal gaz tesisat teknisyeni,
 4. Beden işçisi,
 5. Bilgisayar programcısı,
 6. Uzakyol birinci zabiti,
 7. Uzakyol ikinci mühendisi,
 8. Mimar,
 9. İç denetçi,
 10. Depo işçisi,
 11. Özel güvenlik görevlisi,
 12. Temizlik görevlisi,
 13. Ustabaşı posta başı, forman ve atölye görevlisi.

kadrolarında adaylar görevlendirilecekler. Başvuruların nasıl yapılacağını yukarıda detaylı olarak aktardık. Adayların son başvuru tarihinden önce tüm işlemlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. İlanların bir çoğunda EKPSS’siz yani sınavsız başvuru alınacak. Sadece ön lisans ve lisans mezunu olanlarda sınav şartı aranacak. Diğer ilanlarda kura ile engelli personeli alımı yapılacak ve istihdam edilecek.

Bir diğer husus ise il bazında nasıl başvuru yapabiliriz sorusu gelmektedir. Adayların oldukları illerdeki ilanlara erişmeleri de kolaylıkla mümkündür. Bunun için daha önce hazırlamış olduğumuz Ankara engelli işçi alımı sayfasını tıklamanız yeterli olmaktadır.

Paylaşın

Yorumlar (2 Yorum)

 • Yıldız

  3 Haziran 2021 - 03:54

  Engelli işçi alımı yazını çok beğendim. Teşekkür ederim

 • Salih

  3 Haziran 2021 - 03:59

  Haziran ayı içerisinde hangi kurumlar sınavsız engelli memur alımı yapacak. Yazınız çok açıklayıcı olmuş. Beğendim

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google