3 yıl önce
3 yıl önce

EKPSS 2021/1 Tercihleri MEB En Az ilköğretim Mezunu 1082 Memur Alımı!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt son dakika açıklamasını ardından Milli Eğitim Bakanlığı EKPSS tercihleri ile en az ilköğretim mezunu 1082 memur alımı yapılacağı açıklamıştır.

Engelli memur alımı kadroları ve tercih kılavuzu ÖSYM üzerinden açıklandı. EKPSS girmiş olan adayların başvuru yapabileceği tercihler, yılda iki kez yapılmakta ve 2021 yılının ilk tercihlerinin ÖSYM üzerinden almaya başlamasının ardından kadro dağılımı merak edilmeye başlamıştır.  En çok kadro dağılımı Milli Eğitim Bakanlığına yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığının kadro dağılımı 1082 kişi olarak açıklandı. Toplam 2140 kişi  alınacak ve bu kadrolarda en fazla dağılım Milli Eğitim Bakanlığı’na yapılacaktır. Mezuniyet dağılımında şu şekilde açıklanmıştır.

Eğitim şartlarında en fazla Eğitim Bakanlığı ataması önlisans mezunu olacak. önlisans mezunu 500 kişi lise, mezunu 200 kişi, Lisans mezunu 282 kişi, ilköğretim mezunu 100 kişi alınacak.  Milli Eğitim Bakanlığı hangi kadrolarda memur alımı yapılacaktır?

Türkiye genelindeki okullarda görevlendirmek üzere bir hazırlama ve kontrol işletmeni hizmetli memur kadrolarında alım gerçekleştirilecek atamalar kura yöntemi ile yapılacaktır.

EKPSS tercihleri nasıl yapılacak haber için: https://www.annelikblog.com/engelli-haberleri/osymde-2021-ekpss-tercihi-nasil-yapilacak-son-basvuru-tarihi/

Annelik Blog

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google