9 ay önce
9 ay önce

ÖSYM’de 2021 EKPSS Tercihi Nasıl Yapılacak? Son Başvuru Tarihi!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk son dakika açıklaması yaptığı açıklamasına göre ölçme seçme ve yerleştirme merkezi tarafından EKPSS tercihlerinin başladığı açıklandı. Bakan Selçuk’un açıklamasında tercih işlemlerinin ÖSYM internet sitesi üzerinden yapılacağı ifade edildi. Engelli memur alım ilanları başvurular nasıl yapılacak? Son başvuru tarihi nedir? EKPSS tercih tarihleri nedir?

EKPSS Tercihi Başvuru Şartları Nedir?

Adayların, 2018 EKPSS 2020 KPSS sınavına girmiş olanlar başvuru yapabilirler. Adaylar 2018 kurası ya da 2020 kura yerleştirme için başvuru yapmak gerekli olacak. Öğrenim düzeylerine göre devlet koruması altında 1093 kişilik atamanın son başvuru tarihi 19 Ocak 23:59 da sona erecek. Son başvuru tarihinden önce başvuruların tamamlanması gerekiyor. Başvurular ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan www.osym.gov.tr adresinden yapılacak yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzu aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden açıklandı.

2021 EKPSS tercihi son başvuru tarihi nedir?

Ayrıca Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamalardan bir tanesi de gaziler, şehit yakınları için kamuya atamaların yapılacağı açıklandı. EKPSS tercihleri son başvruu tarihi 19 Ocak 2021 saat 23.59’a kadar devam edecektir. ilkokul, ortaokul, ilköğretim mezunları ortaöğretim ön lisans ve Lisans mezunlarının başvuru yapabileceği açıklandı. Hizmetli kadrosunda tercih yapabilecekler ortaöğretim mezunu adayların başvurularında hizmetli sağlık memuru, memur, imam Hatip, Kur’an kursu öğreticisi, müezzin-kayyım, sekreter, Veri hazırlama ve kontrol işletmeni, santral memuru, Veteriner Sağlık teknisyeni kadrolarında olacak.

Kadro dağılımı

Meslek yüksek okulu mezunlarının başvurabileceği kadrolarda enformasyon memuru, Ambar memuru, hizmetli, santral memuru, kameraman, bilgisayar işletmeni, tekniker, zabıt katibi, İmam Hatip, Kur’an kursu öğreticisi, Veri hazırlama ve kontrol işletmeni, Sağlık teknikeri kadrolarında olacak.

4 yıllık Lisans mezunu adayların başvuru yapabilecek kadrolarda sosyal çalışmacı mühendis muhasebeci, enformasyon memuru, şehir planlayıcısı, psikolog, sosyal çalışmacı, bilgisayar işletmeni, mühendis, müezzin, psikolog kadrolarında olacaktır.

EKPSS Tercihleri Nasıl yapılacak?

Ekpss tercihleri www.osym.gov.r adresi üzerinden yapılabilecek. Adayların e-devlet şifresine sahip olması gerekiyor. T.C. kimlik numarası ile e-devlet şifresini girmek ve tercih kılavuzunda yer alan tercih numaralarını ösym tercih başvuru sayfasından bildirmek gerekli olacak.

Annelik Blog

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google