3 sene önce
3 sene önce

SGK’ya Kura ile Engelli Memur Alımı Başvurusu Bitiyor!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı İŞKUR üzerinden kamu kurumlarına farklı eğitim düzeylerinde memur alımı ilanları açıklamaya devam ediyor. Bu ilanlardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde Mersin Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından açıklanmıştır.

Kura ile Engelli Memur Alımı;

Engelli memur alımı ilanlarından bir tanesi olan Sosyal Güvenlik Kurumu 1 kişilik daimi sürede kamu memur alımında aşçı kadrosunda görevlendirilecektir. Başvuru yapacak adayların istenilen bazı genel ve özel şartları şöyle sıralayabiliriz.

Başvurular Nasıl Yapılacak? İŞKUR ilanı ilan tarihinden itibaren 5 gün içerisinde yapılması istenmektedir. Başvurular İŞKUR şubelerinden yapılabileceği gibi ALO 170 hattı ve şube portalından da işlemler tamamlanabilecektir.

Genel başvuru şartlarında 2527 sayılı Türk soylu yabancıların meslek edinmelerini dair kanun saklı kalmak kaydı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmektedir.

Yaş şartında ise En az 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

Kamu haklarından mahrum olmamak güvenlik ve arşiv araştırması olumlu olması askerlikle ilişiğinin bulunmaması verin şartlarına sahip olmak herhangi bir kurumdan emeklilik yaşlılık ve malullük aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

Başvuru tarihi nedir? Başvurular 11 Ocak ile 15 Ocak 2020 tarihleri arasında Online olarak yapılacak açıklanmıştır.

 Başvurularını tamamlayan adaylar İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilecek olan kura töreninden alım yapılacak 2 sayısının 4 katı kadar kadar aday arasından liseye girebilmek gerekmektedir.  Kura 20 Ocak 2021 tarihinde yapılacak kura sonuçları sosyal güvenlik kurumunun resmi internet sitesinden ilan edilecek. Adaylara ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacak. Kur’ada ismi çıkan adayların sözlü sınavına girmeleri ve yüz üzerinden n az 70 almaları gerekli olacak.

Sertifika şartlarında adayların Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim gören kurslardan hijyen belgesine sahip olmak aşçılık kursu öğretici belgesine sahip olmak gerekmektedir.

İŞKUR üzerinden ilan aramak için adayların 00005835499 numaralı ilanı İŞKUR e-şube şube portalına Giriş yaparak ilan numarası kısmına girmeleri ve ara butona basmaları yeterli olacaktır.

ÖSYM’de EKPSS il memur alımı başvuruları da başladı. Adaylar tercihlerini e-devlet üzerinden bildirmeleri gerekli olacaktır.

EKPSS 2021/1 Tercihleri MEB En Az ilköğretim Mezunu 1082 Memur Alımı!

2021/1 EKPSS tercihlerine başvurular nasıl yapılacak? Başvurulara dair detaylar aşağıdaki haberde bulunmaktadır.

ÖSYM’de 2021 EKPSS Tercihi Nasıl Yapılacak? Son Başvuru Tarihi!

Annelik Blog

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google