1 ay önce

2021 Nisan Sınavsız ve EKPSS ile Engelli Memur Alımı İlanları Açıklandı!

Kamu kurumlarında görevlendirilmek üzere 2021 Nisan engelli memur alımı ilanları gelmeye başladı. Türkiye genelinde olmak üzere özellikle Büyükşehirlerde Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Kocaeli illerinde daha fazla olacak şekilde EKPSS’siz yani sınavsız engelli memur alımları başvuruları nasıl yapılır sorusunun cevabı belli oldu. Annelik Blog sayfasında adaylara bu detayları açıklıyoruz.

Kamuya 2021 Nisan Engelli Memur Alımı ile İşçi İstihdamları Açıklandı!

İlköğretim, lise, önlisans yada lisans mezunu olan kamuya atanmayı bekleyen adayların kurumların açıkladığı ilan kılavuzundaki şartlara sahip olabilmeleri için her yıl yapılan 2021 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olanlar, bu sınavdan belirli puana sahip olarak atanacakları kurumlara başvurularını yapmaları gerekiyor. Diğer bir tercih ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR iş ilanlarına başvuru yada merkezi başvurularını yapmak olmaktadır.

İŞKUR Engelli memur alımı yapan kurumlar;

4857 sayılı iş kanunundaki madde 30’a göre kurumlar ve özel sektöre 50 ve daha fazla çalışanı bulunduklarında özel sektör iş yeri için yüzde 3, kamu işyerleri için ise yüzde 4 kotası bulunuyor. Bu kapsamda kurumlar öncelikle AÇSHB üzerinden açıklanan kılavuzdaki başvuru tarihleri arasında İŞKUR e-şube portalına giriş yaparak başvuru adımlarını tamamlamak gerekmektedir. Belediyelerden ilk ilan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklandı.

Belediye Engelli Personel Alımı Başvuruları Başladı!

İBB İspar engelli kadrosunda 15 personel alımı yapacak. Adayların en az ilkokul mezunu olmaları ve ofis çalışmalarında görevlendirilmek üzere 5 kişi, projelerde görevlendirilecek lisans mezunu 5, projede görevlendirilecek ilkokul mezunu olup B sınıfı ehliyete sahip olan 5 kişi alacak. Başvuruların nasıl yapılacağı da belli oldu.

1 Nisan 2021 tarihinde alınacak olan online müracaatlar 5 Nisan 2021 tarihine kadar basvuru@isper.istanbul mail adresine gerçekleştirilmesi istenilmektedir. Mülakat tarihileri ise daha sonra mesaj yada mail olarak bildirilecektir.

Özel Sektördeki Başvurular hangi kadrolarda olacak?

İŞKUR üzerinden devam eden iş başvurularında; düz makineci, belletici, yurt yönetim memuru, rehber öğretmen, beden işçisi, satın alma yöneticisi, şoför istihdamı gibi kadrolarda olacak. Diğer branşlar ise satış danışmanı, kağıt ilam işçisi, elektrik teknisyeni, elektronik teknisyeni, paketleme işçisi, perakende satış görevlisi gibi bir çok unvanda devam ediyor. 31 Mart tarihi itibari ile 2019 farklı ilan bulunuyor.

Ankara ilinde açıklanan başvurular için tıklayın.

Annelik Blog

Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

  • Mehmet Çelik

    2 Mayıs 2021 - 00:07

    Merhaba sayın devlet yetkililerimiz ben engelliyim. Yüzde 44 engelliyim. Ben devletimizden iş yardım ve başvuru talebinde istiyorum ve gereğini yapılmasını arz ederim.

Gizlilik Politikası  İletişim  Kullanım Şartları

We Google