3 yıl önce
3 yıl önce

Hamilelikte Adet Olunur mu? Gebelikteki Kanamaların Nedeni?

Hamilelikte adet kanaması genetik bir durum olarak kabul edilmektedir. Eğer ailenizden birilerin başına geldiyse sizin de başınıza gelebilir. Bu sebeple hamile kalmadan önce bu unsuru göz önünde bulundurmanızda fayda var. Düzensiz adet kanaları yaşayan kişilerin çoğunluğu hamile kalmaktan korkabilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Dr. Tamer Sözen, düzensiz adet gören ve hamile kalan kadınlara endişe etmemesi gerektiğini söylüyor. Ancak düzensiz adet kanaması dikkate alınması gereken bir husustur.

Hamilelikte Adet Olunur Mu?

Bazı kadınlar hamile kaldıktan sonra birkaç kez adet kanaması görebilir. Fakat gebelik oluşumu sonrasında normalde adet kanaması görünmez. Eğer hem hamile hem de adet kanaması devam ediyor ise yüksek ihtimalle genetik bir olgu taşıyorsunuzdur. Fakat çoğu anne adayı bu kanamayı adet kanaması olarak tanımlıyor. Embriyonun rahme yerleşmesi sürecinde lekelenmeler görülebilir. Ancak bazı durumlar da kanalar bebeğin düşmesine de neden olabiliyor. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız uzman bir hekime başvurmanızı önermekteyiz.

Gebelikte Gerçekleşen Kanama Adet Kanaması Değildir!

Öncelikle hamile kadınların bu konuda bilgi olması oldukça önemlidir. Çünkü hamilelik sürecinde oluşan kanamalar adet kanaması değildir. Bu kanama farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkmış olabilir. Gebe olan kadınların rahim ağzında oluşan hastalıktan dolayı kanama oluşabilir. Doğru tanı ve teşhis için muayene olmalısınız.

Hamileyken dikkat edilmesi gereken 9 besin

Üstüne görme Nedir?

Uzmanların yaptığı açıklamalara bakıldığında Gebeliğin başlaması ile birlikte embriyo rahme tutunmaya başlar. Bu süreçte az da olsa bir lekelenme görülebilir. Bu kanama halk arasında üstüne görme olarak adlandırıyor.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google