3 yıl önce
3 yıl önce

Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyetini Hesaplama 2021 Takvimi! Takvim Doğrumu?

Çin Takvimi İle Bebeğinizin Cinsiyetini Öğrenebilirsiniz!

Çin takvimi yaklaşık 700 yıldan bu yana hamile kişilerin ilgi odağıdır. Doğacak bebeğin cinsiyetini belirlemek için sıkça kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde doktor kontrolü sırasında bebeğin cinsiyetini öğrenmek için 15. Haftayı beklemek gerekmektedir. Fakat bebeklerinin cinsiyetini ne olduğunu öğrenmek isteyen aileler Çin takviminden faydalanmaktadır. Aynı zamanda Çin takvimine göre bebeklerin cinsiyeti %70 ile %90 arasında doğru çıktığını da belirtmek isteriz.

Çin takvimi ile bebeğin cinsiyetini öğrenmek için anne adayının yaşı ile gebeliğin başladığı ayın bilgisi gerekmektedir. Ancak bu yöntem 18ile 45 yaş arası anne adaylarını kapsayan bir yöntemdir. Çin takvimine göre erkek bebeği olacak kişilerin çoğunluğu 18 yaşındadır. Aynı zamanda Ocak ve Mart ayında gebe kalındıysa kız çocuğu olma olasılığı %10 iken, diğer aylarda bebeğin cinsiyetinin erkek olma olasılığı %90’dır. Ayrıca Çin takvimine göre kız bebeğin olma olasılığı en çok 21 yaşta saptanmıştır. Eğer Ocak ayı haricinde diğer aylarda gebe kalınır ise Çin takvimine göre kız bebeğin doğacağına işaret etmektedir. Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama yaş hesaplama ve otomatik hesaplama işlemlerine dair detayları Annelik Blog sayfasında detaylı olarak paylaşıyoruz.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Doğru mu? Cinsiyet Hesaplama Nasıl Olur?

Çin takvimi ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız bazı önemli durumlara da dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin; bir anne adayının Mart ayından sonra doğmuş olması Çin takvimine göre kişinin mevcut yaşına bir yaş daha eklemesi şarttır. Dolayısı ile doğum tarihi Çin yılının başlangıç tarihinden sonra olan kişiler yaşlarına bir yaş daha eklemelidir. Bu farkın nedeni ise Çin takvimi ile miladi takvimin kullanılmamasıdır. Kısacası Çin takvimini kullanarak gebelikleri hakkında bilgi edinmek isteyen kişilerin önce kendi doğum ay ve yıllarını Çin takvimine göre bulması gerekmektedir. Örneğin; 23 Eylül 1991’de doğan bir anne adayının yaşı 23’tür.

Takvime Göre En Çok Hangi Ayda Erkek Bebek Olur?

Çin takvimine göre Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran Ekim ve Kasım aylarına doğacak bebekler erkek olmaktadır. Aynı zamanda Nisan, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Aralık aylarında doğacak bebeklerin kız olma ihtimali oldukça yüksektir. Sizler de Çin takvimi sayesinde doğacak bebeğinizin cinsiyetini gebelikten 15.haftaya beklemeye gerek kalmadan hemen öğrenebilirsiniz.

Çin Takvimine Göre 21 Yaşında Kız Çocuğun Doğması Yüksek İhtimal!

Çin takvimi en çok 18 ile 45 yaş arası anne adaylarına net bir sonuç veren yöntemdir. Takvimin geçmişine göre Çinli kadınlar asırlar önce bu yöntem sayesinde bebeklerinin cinsiyetini öğrenmiştir. Ancak Mart ve Ocak ayı arasında doğan anne adaylarının yaşına 1 yaş eklemesi, Ocak ve Şubat aylarında doğan anne adayının yaşına 2 yaş eklemesi gerekmektedir. Yani Nisan ayında doğan biriyseniz ve 29 yaşındaysanız Çin takvimine göre 30 yaş olarak kabul edilmektesiniz. Bu sebeple 30 yaş tablosunda bulunan veriyi incelemeniz gerekmektedir. Ancak her zaman doğru sonuç verecek diye bir şey yok. Elbette ki bu yöntem sadece %70-%90 oranında doğruluk veriyor. Ancak geçmiş yıllarda Çinli kadınlar bu şekilde bebeklerinin cinsiyetini öğrenmiştir. Sizlerde çocuğunuzun cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer alan takvimi kullanabilirsiniz.

Çin Takvimi 700 Yıldır Kullanılıyor!

Çin takvimi, dişi ve erkek kutuları iki zıt güç Yin ile Yang olarak nitelendirilmektedir. Bu iki gücün temsilcileri ile güneş ve ay’dır. Bu iki güce ek olarak ateş, tahta, su ve metal elementleri de eklenerek Çin astrolojisinin temeli atılmıştır. Çinliler bu takvimi ortalama 700 yıldır bebeklerin cinsiyetini öğrenmek için kullanmaktadır. Bebek isteyen kişiler bu takvim sayesinde kız ya da erkek bebek sahibi olabiliyor. Bunun için gerekli hesaplamaları yaparak takvim yaş aralığına ayak uydurulması oldukça önemlidir. Aynı zamanda orijinal Çin takvimi Pekin de bulunan bir üniversitede muhafaza edilmektedir.

Çin takvimi adından da anlaşıldığı gibi Çinlilerin sıklıkla kullandığı bir takvimdir. Bu takvim sayesinde gebe kişiler bebeklerinin cinsiyetini kolaylıkla öğrenmektedir. Aynı zamanda doğruluk payı da oldukça yüksek bir yöntemdir. Bilimsel olarak hiçbir gerçekliği olmasa da Çinliler bu takvime inanarak istedikleri sonucu elde etmiştir. Ancak günümüzde çoğu kişi bu gibi yöntemlere inanmayabiliyor. Çünkü teknoloji bu kadar ilerlemişken geçmiş yıllarda kullanılan basit yöntemler ile bebeklerin cinsiyetini öğrenmek de tarih oluyor. Fakat günümüzde Çin de hala devam eden bir yöntem olduğunu biliyor muydunuz? Asırlardır süre gelen bu yöntem sayesinde anne adayları çocuklarının cinsiyeti hakkında tüm bilgiye sahip olabiliyor. Fakat doğru bilgi için hamile kişilerin doğum ayı ve yılını bilmesi önemlidir. Bu yöntem %100 doğru bilgi vermese de Çinliler tarafından sıklıkla kullanılıyor ve çıkan sonuçlardan memnun görülüyor.

Annelik Blog

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google