2 sene önce
2 sene önce

Hamileliğin Keyfini Çıkarmak İçin Bunları Yapın

Hamilelik dönemi kadınlar için zor bir dönem olarak lanse edilir genellikle. Oysa anne adayı kendini fizyolojik ve psikolojik olarak hazır hale getirebilirse, gayet keyif alacağı bir dönem olacaktır. Kendi içinde taşıdığı ve yaptığı her ana şahit olacak masum bir insanla olmak neden zor olsun ki. Bu sürecin zorlu ya da kolay geçmesinin tamamen anne adayının inisiyatifinde olduğunu unutmamak gerekiyor. Hamileliğin keyfini çıkarmak için bunları yapın ya da bunlara benzer şekilde aktiviteler yapabilirsiniz. Bu dönemlerin sürekli olarak kötü yönlerini değil, aynı zamanda iyimser yönlerini de incelemek gerekmektedir. Keyifli zaman geçirmek adına bebeğinizle sohbet etmek ve her an yanınızda olduğunu hissetmek mutluluk verecektir.

Hamileyim O Halde Mutluyum

Bir annenin mottosu olmalı. Anne adayı, bu söylem ve mottoyu destekleyecek faaliyetlerde bulunmalı. İşte o size yardımcı olacak faaliyetler:

  • Bebeğinizle muhabbet edin, onunla doğmadan parklarda gezilere çıkın.
  • Kilo alma kaygısı içerisinde olmayın hamilelik sonrası aldığınız kilolarınızı rahatça verirsiniz. Canınız ne çekiyorsa yiyin. Unutmayın yalnız değilsiniz artık.
  • Kitaplar okuyun, hatta bebeğiniz yanınızdaymış gibi ona hikâyeler anlatın.
  • Erken uyanmayın, eğer işiniz yoksa kendinizi erken uyanmaya programlanmayın. Unutmayın uyuduğunuzda bebeğinizde dinlenmiş olacaktır.
  • Bebeğinizle müzik dinleyin ve müzik eşliğinde dans edin. Bu onun gelişimi içinde faydalı olacaktır.

Nasıl Geçeceğine Siz Karar Vereceksiniz

Anne adayları unutmamalı ki hamilelik sürecinin nasıl geçeceği tamamen kendi ellerinde olacaktır. Eğer bir sağlık probleminiz yoksa endişelenmenize gerek bir durumda olmayacaktır. Sadece bebeğinizin dünyaya geldiği günü hayal edin ve büyüdükçe attığı ilk adım ve ilk gülüşü göz önünüze getirin. Peki ya anne dediği o ilk gün işte bunları düşünerek hamilelik sürecinizi keyifli bir hale getirin. Hayatınızda sizden bir parça olacağının bilinci oldukça hoş bir durum olacaktır. Oldukça iyi bir hamilelik sürecinin ardından bebeğinizle geçireceğiniz zamanları ve onun büyüme evrelerini düşünmeniz hamileliği keyifli hale getirecektir. Onun için saydığınız her gün ve özenle hazırladığınız kıyafetler sizler açısından duygu verici olacaktır. İyi bir hamilelik süreci bu sayede keyifli hale gelir.

Etiketler :
Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google