3 yıl önce
3 yıl önce

Evde Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım? İşte Belirtileri!

Anne adaylarının hamile olduğumu nasıl anlarım ve evde iken herhangi bir doktor tedavisi öncesi anlaşılabilecek bazı belirtilerini aktarmak istiyoruz. Prof. Dr. Kılıç Aydınlı hamileliğin ilk ip uçlarını açıkladı. İki anne bir mutfak ekibine doğum yöntemleri, hamile sağlığı, hamilikte cinsellik ve testler ile ilgili açıklamalar yapan Aydınlı’nın açıklamalarından bazı satır başlıkları şu şekilde;

Adet gecikmesi!

Her bayanın bir ortalama adet düzeni vardır. Genelde biz bunu 28 günlük -6 yada +6  bant içinde değerlendiriyoruz. Ama kimi kişi de 28 gündür kimisinde 30 gündür. Ama bunu her kişi bilir. Bu süreyi aştığı anda bir iki gün gecikme anında gebelik testi yapılmalıdır.

Bulantı!

Sabah kalktığınızda hafif bir bunaltı var ise, bazı vakalarda kusma olması belirti olabilir. Hamilemiyim sorusunun cevabı testlerle öğrenilebilir. Bunun için iki farklı seçenek var. Kan yada idrar testleri.

Hamlilelik testlerinden hangisi daha sağlıklı sonuç verir?

Kan testleri daha sağlıklı sonuç verir. Doğrudan gebeliğe spesifik bir bilgi olarak tespit eder. İdrar testlerinde günümüzde daha da iyileştiler. İdrar testinde bir kaç gün beklemek gerekmektedir. Fakat kan testinde daha hızlı sonu. elde edilebiliyor.

Yanlış uygulamalar!

Bazı anne adaylarının limon ile gebelik testi, parmakla hamilelik testi, tuzla gebelik testi gibi bazı yanlış uygulamaları sordukları görülmektedir. Annelik Blog olarak bu gibi uygulamaların doğruluğunu olmadığını ifade etmek isteriz.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google