3 sene önce
3 sene önce

2021 Mart Ayı Kura ile Engelli Memur Alımı İlanları Başvuruları!

Kamu kurumlarında ilk kez memur olmak isteyen adaylar için Müjde. 2021 mart ayı engelli memur alımı ilanları başvurusu devam ediyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İŞKUR üzerinden devam eden başvurularda birçok sınavsız alım gerçekleştirilecektir. Bazı alanlarda ise engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı bulunacaktır. İlkokul ortaokul lise Önlisans ve Lisans mezunu adaylar kura ile engelli memur alımı başvurusu yapabilirler.

Başvurusu İŞKUR’dan devam eden 2021 Mart Engelli Memur Alımı İlanları!

  • İstanbul (TİKB) Türkiye İhracat Kredi Bankası Engelli ve Terör Mağduru 3 İşçi Alacak.
  • TEİAŞ 6 engelli işçi alacak. Büro işçisi kadrosunda alım olacak.

Özel firmalara sınavsız engelli memur alımı başvuruları;

Yine İŞKUR üzerinden Türkiye genelinde farklı illerde engelli statüsünde personel alımı yapan birçok iş yeri bulunmaktadır. Beden işçisi, satış danışmanı makine montaj işçisi, temizlik görevlisi, şoför-yük taşıma büro işçisi, ön muhasebeci kadrolarıdır. Yazılım geliştirici, plastik enjeksiyon üretim uzmanı, büro memuru, bulaşıkçı, çaycı otel ve iş yerlerinde görevli ahşap mobilya imalatçısı alımı olacak. Konfeksiyon işçisi, Ambar depo görevlisi, kumaş paketleme işçisi, bilgi işlem destek elemanı, müşteri temsilcisi destek personeli yardımcı personel, bahçıvan kadrolarında bir çok ilde alım olacak.

Engelli memur alımı sınavı EKPSS nedir?

Engelli adaylarının devlet memuruna atanmaları hakkındaki yönetmeliğe göre aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sağlık Bakanlığı ve ÖSYM arasında yapılan protokol doğrultusunda ÖSYM tarafından Merkezi bir sınav gerçekleştirmektedir. Bu sınava adaylar, başvuru yaparak gerekli puanı almaları gerekmektedir. 2021 yılında kura usulü ile yapılan yerleştirme sonuçları 26 Ocak 2020  tarihinde açıklanmıştır.

Ankara Engelli Personel Alımı İlanları!

Türkiye genelinde birçok ilde farklı sayılarda engelli adaylara yönelik personel istihdamı yapılacak. Bu yazımızda Başkent Ankara’da yapılacak başvurular kadrolar ilan detaylarını aktarmak istiyoruz. İşçi alımı memur alımı ve personel alımı ilanları Türkiye genelinde farklı kariyer portalları üzerinden yapılabiliyor Ayrıca Çalışma Bakanlığı’nın oluşturduğu İŞKUR e-şube portal üzerinden de özel firmaların ilanları açıklanıyor. Özel, kamu yabancı işveren, bireysel işverenin farklı mesleklerdeki engelli adaylarına yönelik ilanlardan sadece Ankara’da başvuru yapılacak yapılabilecek 81 farklı ilan bulunuyor. Bu ilanları detayları erişmek için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresimize tıklamanız ve il kısmından “Ankara” seçerek engelli hanesini tıklamanız ve ara butonuna basmanız yeterli olacaktır.

İstanbul engelli işçi alımı başvuruları;

Türkiye’nin en çok istihdam sağlanan illerinden biri olan İstanbul’da 417 farklı İlan bulunuyor. Bu ilanların büyük çoğunluğu; temizlik görevlisi, şoför, beden işçisi, büro memuru, muhasebeci, yazılım geliştirme uzmanı, çağrı merkezi müşteri temsilcisi, kasiyer, Ambar görevlisi kadrolarına olmaktadır.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google