3 sene önce
3 sene önce

Yüz yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor? Lokantalar Açılacak mı Açıklama Geldi!

Cumhurbaşkanlığından son dakika açıklaması geldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan bazılarında lokantalar açılacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitim başlayacak mı? gibi önemli başlıklar bulunuyor. Bilindiği gibi MEB Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaparak 1 gün erteleme yapılarak karar verileceğini ifade etmişti.

Okullar 2 Martta açılacak mı?

1 Mart 2021 tarihli kabine toplantısı sonrasındaki önemli kararlar için toplantı 3.5 saat sürdü. Esneme hangi illerde başlayacak, Normalleşme haritasında hangi ile hangi renkte olacak gibi detaylar ele alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Meb Bakanı Ziya Selçuk ve diğer kabine üyeleri de bazı sunumlar yaptılar.

Esneme hangi illerde başlayacak?

Pazartesi günü okulların açılması ertelenmişti. Son dakika açıklamasında tüm öğrenciler, lokantacılar, esnaf ve veliler gelecek açıklamalara gözünü çevirdi. Bazı illerde koronavirüs vaka sayısında artışlar var. Küçük illerde ise bu oranlar kontrol altında oldu. İlk olarak kontrol altında olan illerde esneme yapılacak.

Risk Haritası için tıklayın

Videoyu göremeyen okuyucularımız siteye git butonuna tıklamaları gerekmektedir.

Ayrıntılar geliyor!

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google