3 sene önce
3 sene önce

Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı İlanı Açıkladı! Branş Dağılımı!

Jandarma Genel Komutanlığına 2021 yılı uzman erbaş alımı temini için Komando muhabere, at bakıcısı, kurbağa adam, bot serdümeni, sıhhiyesi, teknisyen kadroları ile bando, lojistik sınıfında 5 bin uzman erbaş alımı yapılacaktır.

Başvurularda KPSS ile yada KPSS şartı olmadan da başvuru yapılacaktır. Eğitim şartlarında ise en az lise, önlisans ve lisans mezunu olmak şartı gerekli olacaktır. KPSS sınavına girmemiş olan adaylar için başvuru yapılabilecek mi tüm bu detaylar ilan kılavuzunda detaylı olarak açıklandı. Branş dağılımı ise şu şekilde açıklandı.

2021 uzman erbaş alımı branş dağılımı nedir?

Komando-Asayiş Jandarma 3.770’i
Lojistik Alt Branşlı 925
Muhabere 265,
At Bakıcısı 14,
Bot Serdümeni 13,
Havacılık 10,
Kurbağa Adam 3

Başvurular ne zaman bitecek? 21 Ocak 2021 tarihi itibari ile başlayan başvurular için son gün 31 Ocak 2021 tarihi saat 23:59 olarak açıklandı.

Başvurular nasıl yapılacak? Adaylar ilan kılavuzunda açıklanan şartları taşımaları ile online olarak işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresini yeni tarayıcıdan açarak son günden önce tüm başvuru işlemlerini tamamlanması gerekmektedir.

Ayrıca Annelik Blog sayfası olarak Lojistik branşının görevleri maaş hakları gibi detayları derlediğimiz aşağıdaki linki tıklayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Askeriyede Lojistik Branşı Ne İşi Yapar? Görevleri Maaşları!

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google