11 ay önce
11 ay önce

30 Mayıs 2021 Uzlaştırmacı Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi uzlaştırmacı sınavı sonuçları açıklandı mı? Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Dairesi Başkanlığı 2021 yılı uzlaştırmacı yazılı sınavı sonuçları sorgulama ekranı, sorular, cevap anahtarı gibi merak edilen konulara ilişkin detaylar şu şekilde;

Türkiye genelinde Adalet Komisyon Başkanlıklarında istihdam edilmek üzere uzlaştırmacı alımı için Adalet Bakanlığı yeni bir duyuru açıklamıştı. Bu duyuruda Üniversitelerden ve yetkili eğitim merkezlerinden alınan eğitim sertifikalarını almış olmak şartı ile diğer eğitim şartlarına sahip adaylar başvuru yapabildiler. Sınav Anadolu Üniversitesi tarafından bazı illerde yapıldı. Daha önceki yıllara göre başarı sıralamasına göre yüksek puandan itibaren değerlendirmeye alınacak fakat 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılacaklar.

Uzlaştırmacı olmak için Hukuk Mezunu mu olmak gerekli?

Önümüzdeki dönemde yapılacak yeni başvurularda Hukuk mezunu şartı aranması için gerekli çalışmalar başlatıldı. Açıklamayı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından remsi olarak açıklandı. yasal mevzuat düzenlemesi için yönetmelik değişikliği yapılması bekleniyor. Daha önce sertifika alanların durumu nasıl olacak sorusu sorulmakta. Bu adayların hakları saklı kalabilir. Fakat yeni eğitim izni verilirken eğitim şartlarında hukuk fakültelerinden mezun olanların başvuru yapması istenilebilir.

2021 adalet bakanlığı uzlaştırmacı sınavı Sınav sonuçları sorgulama ekranı; Anadolu Üniversitesi sınav hizmetleri sistemi üzerinden açıklanacak. Henüz ne zaman açıklanacağı konusunda bir tarih açıklanmasa da yakın zamanda adaylara sonuçların duyurulması beklenmektedir.

30 Mayıs 2021 uzlaştırmacı sınavı soruları ve cevapları Nezaman yayımlanacak?

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google