3 yıl önce
3 yıl önce

Askeriyede Lojistik Branşı Ne İşi Yapar? Görevleri Maaşları!

Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birimlerde görevlendirilmek üzere Jandarma askeri lojistik branşlı personel alımı yapılacaktır. Askeri adaylar branş dağılımında açıklanan lojistik mesleği hakkında bazı soruları merak etmektedirler. Bunlardan bir tanesi Askeriyede lojistik ne işi yapar? Görevleri nedir ve ne kadar maaş alırlar sorusudur.

Askeri Personel Lojistik Branşı Görevleri;

Lojistik uzman erbaşlar Türk Silahlı Kuvvetleri Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yaparlar. Bu branşta verilen görevlerden bazılarına göre araba tamircisi, tesisat işleri, aşçı ve aşçı yardımcısı ile terzi boyacı gibi görevler bunlardan bazılarıdır.

Atama için açıklanan kılavuzda hangi statüde görevlendirilecekleri açık olarak yazmaktadır. Aşçı, berber, şoför, temizlikçi, bakım onarım görevlisi gibi alanlarda istenilen sertifikalara ve tecrübelere sahip olmak gerekmektedir.

Lojistik alanında Türk Silahlı Kuvvetlerinin bakım planlanması tedarik harekat gibi alanlarda yürütülmesi için Lojistik komutanlıkları görev yapmaktadır.

Maaşları Nedir?

Uzman erbaşlar yeni göreve başladıklarında en az 3 bin 100 Tl maaş alırlar. Bu görev yaptıkları mahale göre değişkenlik kazanır. Uzman çavuşun eğitim durumu, evli bekar olması, çocuk sayısıda maaşlarda etkilidir.

Annelik Blog

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google