3 sene önce
3 sene önce

Belediye 60 Kpss ile Kadın Erkek Zabıta Alımı Memuru Yapacak!

Van ili İpekyolu Belediyesi başkanlığı ilk defa atanmak üzere zabıta memuru alımı ilanı açıklamıştır. 657 sayılı devlet memurları kanununun belirtilen kadro ve derecelerinde kamu personel seçme sınavından en az 60 ve üzeri puan alan adaylara yönelik zabıta memuru alımı başvuruları başlıyor.

Adayların; Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, siyasal bilimler bölümlerinden mezun; kadın 60 kişi erkek 26 kişi olarak başvuru alınacak. 657 sayılı devlet memurları kanunu 48. maddesindeki genel şartlara sahip olmak gerekmektedir. Türk vatandaşı olmak istenmektedir. Kamu haklarından mahrum olmamak gerekmektedir. Türk Ceza Kanunu 53. Madde de belirtilen şartlara sahip olmak istenmektedir. Açıklanan kadrolarının başvuru şartlarına sahip olmak, görevin yapılmasına engel olacak herhangi bir akılsal ya da bedensel engelli olmaması, erkek adayların ise askerlikle ilişiğinin olmamış olmaları gerekmektedir.

Özel başvuru şartları nedir?

2020 KPSS puan türünden asgari düzeyde puan almak gerekmektedir. Çalıştığı kurumlarda disiplin ve ahlaki nedenler çıkarılmamış olmaları gerekmektedir. 657 sayılı memurlar maddede belirtilen zabıta memuru alımındaki fiziki şartlara sahip olmak gerekiyor. Fiziki şartlarda 167 erkekler için, kadınlar için ise 160 santimden fazla olmak istenmektedir. Boy ve kilo endeksinin artı eksi 10 puan olması istenmektedir. Yaş şartında ise 30 yaşını doldurmamış olmak başvuru şartlar arasında gerekiyor.

Bbaşvurular ne zaman başlayacak ve ne zamana kadar devam edecek. Adaylar için belirtilen başvuruların tamamlamasının ardından 22 mart 2021 ile 26 Mart 2021 tarihleri arasında mülakat sınavı yapılacak bu sınavından başarılı olmak gerekiyor.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google