3 sene önce
3 sene önce

TKİ Çan Linyitleri Engelli İşçi Alacak

Bu ilana yalnızca Şahsî Durumu “Engelli” olanlar başvurabilir.

Türkiye İş Kurumu

ÇANAKKALE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU VİLAYET MÜDÜRLÜĞÜ TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ KURUMU ÇAN LİNYİTLERİ İŞLETMESİ MÜ

Çalışma Formu Daimi / Deneme Müddetli Son Müracaat Tarihi 23.10.2020 Patron Statüsü Kamu Konum 1

Genel Konular ve Özel Koşullar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) İmtihana Tabi Talebe Ait Genel Konular:

1) İlan kaidelerini taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak müracaat yapabilir. Ayrıyeten hizmet noktalarından ve Alo 170 sınırı üzerinden de müracaatlar yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında müracaatlar takip eden birinci iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Müracaat başlangıç tarihleri birebir olan, birebir kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından yalnızca birine müracaat kabul edilir.

3) Önlisans ve lisans eğitim seviyesindeki engelli personel ilanlarına müracaatlarda alt puan barajı aranmamakla birlikte, başvuracak şahısların EKPSS’ye girmiş olmaları gereklidir. EKPSS’ye tabi engelli personel ilanlarına müracaat yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak müracaat yapacaklarını müracaat esnasında işaretleyerek seçecektir. Müracaat mühleti bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

4) İlana müracaat yapacak öncelikli adaylar, müracaat yapacakları listeyi (öncelikli liste yahut genel liste) müracaat esnasında işaretleyerek seçer. Müracaat mühleti bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) EKPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli evraklardan başlanmak suretiyle öncelik doküman tarihlerine nazaran açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan sonuncu listeler imtihan yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) ) Listelere giren adaylar, ilan kaidelerine ait olarak; eğitim durumu, deneyim, öncelik durumu, mesleksel evrak, yabancı lisan koşulu vb. evraklarını ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Evrak teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler yahut yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan bireylerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine nazaran sıralamada yer alan öteki şahıslar dahil edilebilir. Doküman teslimi ve denetimi emekçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine nazaran imtihandan evvel yahut sonra yapılabilir.

7) İmtihan günü, saati, yeri ve imtihana katılmaya hak kazanan adaylar, personel alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, bildirim mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıyeten tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, müracaatta bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde zorlayan sebepler dışında icabet etmeyen, imtihana katılmayan, işi reddeden yahut kamuda daima emekçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının emekçi taleplerine yapılan müracaatlarda şahısların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, vilayet yahut bölge seviyesinde yayımlanan emekçi taleplerinin müracaat mühleti içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde sürecin yapıldığı tescil tarihi temel alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu müracaat müddeti içerisinde İŞKUR ünitelerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana müracaatları yapılır.

10) Gerçeğe karşıt evrak verenlerin ya da beyanda bulunanların müracaatının geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma sürecinin iptaline ait İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal süreç yapma hakları gizlidir.

ÖZEL KOŞULLAR

6331 Sayılı İş Sıhhati ve Güvenliği bakımından Çok Telikeli sınıfına tabi Madencilik yapan işletme kapsamındadır.

Tecrübe mühleti 2 ay olup; imzalanan TİS kararlarında yazılı olan Toplumsal haklara tabidir.

Önlisans Programlarının; Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Takviyeli Tasarım ve Animasyon, Bilgisayar Takviyeli Muhasebe, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama kısımlarından mezun olmak,

Pürüz Durumunu Belgeleyen En Az %40 Oranlı Sıhhat Heyeti Raporuna sahip olmak.

Adaylara yazılı tebligat yapılmayacak olup; işe alım süreci hakkındaki tüm duyurular http://www.cli.gov.tr/ adresinde yayımlanacaktır.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google