3 yıl önce
3 yıl önce

MEB 50 EKPSS ile Şubat 2021 Atamalarını Açıkladı! Kılavuz!

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan ilan kılavuzuna göre engelli öğretmen adaylarının öğretmenlik başvurusu başladı. 2018 ve 2020 yıllarında EKPSS sınavına girmiş ve bu sınavdan en az 50 ve üzeri puana sahip olmak gerekli olmaktadır. Başvuru genel şartlarına göre adaylardan istenilen şartları şu şekildedir.

Başvuru Şartları Nedir?

T.C. vatandaşı olmak. Adayların 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki genel şartlarına uygun olmaları,

EKPSS’den 50 ve üzeri puana sahip olmak, Lisans bölümlerinden mezun olmak, Yurt dışı okullardan mezun olanların Türkiye’de denkliklerinin olması ve pedagojik formasyon belgesine sahip olmaları gerekli olacaktır.

MEB Ön Başvuru en zaman başlayacak?

MEB’ tarafından açıklanan ilan kılavuzuna göre ön başvuruların ardından tercih başvuruları alınmaya başlanacak. Ön başvurular nasıl yapılacak. Adaylar Personel Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesi üzerinde bulunan elektronik başvuru formuna tıklamaları gerekli olacak. personel.meb.gov.tr adresinden son başvuru tarihinde işlemlerin tamamlanması istenilmektedir.

Tercih başvuruları ne zaman başlayacak?

MEB il bazındaki kontenjanları ihtiyaç doğrultusunda norm sayısına göre belirleyecektir. En fazla 10 tercih hakkı verilecek ve ön başvuru yapılan alanda kontenjan olması halinde tercih işlemleri yapılacaktır.

Tercih kılavuzu için: https://kamuilan.ailevecalisma.gov.tr/ilanDetay.aspx adresini yeni tarayıcıdan açmak gerekmektedir.

Engelli personel alımı ilanlarından bir tanesi de Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü  tarafından açıklandı. İŞKUR üzerinden alımlar 30 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecektir.  Büro memuru kadrosunda 3 kişi alınacak. Yaş şartında ise en fazla 35 yaşını geçmemiş olmak gerekmektedir.

İlana erişmek için: https://www.annelikblog.com/engelli-haberleri/seker-fabrikasi-engelli-memur-alimi-basvurusu-basladi/

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google