3 sene önce
3 sene önce

Kamuya Engelli Kadrosunda Aşçı ve Büro İşçisi Alımı!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İşkur aracılığı ile açıklanan ilanları göre Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Mersin Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından iki farklı kadroda engelli personel alımı gerçekleştirilecektir.

Aksaray il tarım müdürlüğünün açıklamış olduğu ilanda başvurular 12 Ocak 2021 tarihinde 23.59’a kadar tamamlanacaktır. Başvuru yapacak olan adayların başvurularına ilişkin bazı detayları aktarmak istiyoruz. Adaylar ilan tarihinden itibaren 5 gün içerisinde İŞKUR e-şube portalından iş arayan link üzerinden T.C. Kimlik numarası ile giriş yapmaları ya da ALO 170 hattı üzerinden başvurularına gerçekleştirebileceklerdir Başvuru yapacak adayların Önlisans ve lisans düzeyinde eğitim şartlarına sahip olması gerekmektedir. Daha önce EKPSS girmiş olmaları başvuru için gerekli olan şartlardan bir tanesidir.

EKPSS ile Memur Alımı;

Başvuru yapan adayların EKPSS puan türüne göre açık iş sayısının 4 katına kadar bir nihai liste oluşturulacak. Bu nihai listeye giren adayların eğitim durumu tecrübe öncelik durumu mesleki belgeleri ve yabancı dil gibi kamu kurumuna ibraz edecekler. Ayrıca kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapan adaylara yönelik duyurular açıklanacaktır. Sınav günü ve sınav tarihini ilişkin ise internet üzerinde yapılan duyurular tebligat sayılacaktır. Büro işçisi alımı başvurularında ön lisans mezunu olmak gerekiyor.

İŞKUR ilan numarası;00005835269

Mersin Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünün açıklamış olduğu ilana başvurular başladı. Lise ve dengi okullardan mezun olan adaylar 11 Ocak ile 15 Ocak 2021 tarihleri arasında online başvurularını gerçekleştireceklerdir. Adayların bu başvuruda herhangi bir EKPSS şartı istenmeyecektir. Başvurular için noter huzurunda asıl ve yedek adaylar belirlenecek. Kura sonucunda 4 belirlenecek ve bu kişiler için sınav gerçekleştirilecek. Özel başvuru şartı şu şeklidir.

Sınavsız Aşçı Alımı;

Milli Eğitim Bakanlığından onaylı hijyen belgesine sahip olmak. Aşçılık Usta öğreticilik belgesine sahip olmak gerekmektedir. Adayları yapılacak olan sözlü sınavdan 100 üzerinden en az yetmiş puan almaları istenmektedir.

İŞKUR sınavsız personel alımı ilan numarası; 00005835499

 Yukarıdaki ilan numaralarını, https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine tıklamak ve açılacak olan ekranda ilan no kısmına girerek ara butonuna basmak ilanı erişmek için yeterli olacaktır.

AnnelikBlog

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google