2 sene önce
2 sene önce

Startup Yatırımları 2021’in İkinci Çeyreğinde Rekor Kırdı!

2020 yılına göre bu sene startup yatırımlarında önemli bir rekor geldi. Önceki seneki rakamları altı üst eden rekorların detayları şu şekilde;

CBS Insights’in yaptığı açıklamalar yeni normalleşmenin tüm dünya genelinde hızla artış göstermektedir. Küresel ölçekteki büyük yatırımların 2020 yılının aynı dönemle karşılaştırıldığında yüzde 157 oranında bir artış oldu. Özelikle teknoloji devlerin arenası Silikon Vadisi bu pazarın önemli bir kısmını oluşturuyor.

Daha önceki yıllara göre Silikon Vadisinin payı azalmış durumda olması da dikkatlerden kaçmıyor. Özelikle yatırımların 100 milyon doların üzerinde olan olmaya devam etmektedir.

En aktif yatırımcılar hangileri;

Yukarıdaki açıkladığımız rakamlarda en fazla pazar sahibi olan yatırımların Tiger Global Management ilk sıralarda yer oldu. DiĞer bir yatırımcı ise Andreessen Horowitz olarak açıklandı. Capital Cihina ise üçüncü sırada bulunuyor.

Getir yılın Unicornu oldu!

Türkiye pazarında özgün bir proje olarak doğan ve kısa sürede pandemi koşullarının varlığı büyüttüğü firma Getir dünya pazarına açıldı. Türkiye startup yatırımlarında 2021’den en çok değerleme artışı Getir’de oldu. 55 milyon dolarlık yeni yatırımlar aldı. Diğeri ise mobil oyun pazarındaki Dream Games’ten geldi.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google