11 ay önce
11 ay önce

16 Haziran Evde Bakım Maaşı Yatan İller Belli Oldu! Sorgulama Ekranı!

Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın bakımını yapan ailelerine ödenen 16 haziran evde bakım maaşı yatan iller hangileri olduğu açıklanmaya başlandı. Zamlı haziran ayı ödemelerinin sorgulaması nasıl yapılır?

16 haziran evde bakım maaşı yatırılan evler;

Google üzerinden en çok sorulan sorulardan bir tanesi de evde bakım parası yattı mı? Özelikle büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar; Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Diyarbakır ve tüm illerdeki İl Çalışma Müdürlükleri tarafından ödemeler yatırılıp yatırılmadığını merak etmekteler.

Bugün itibari ile 16 farklı ilde ödemeler tamamlandı. Bu iller arasında Ankara, Erzincan, Bursa, Manisa, Karabük, Manisa, Isparta, Hatay var. Diğer iller ise şu şekilde;

 1. Şanlıurfa
 2. Kocaeli
 3. Giresun
 4. Niğde
 5. Kars
 6. İstanbul
 7. Konya
 8. Uşak
 9. ZOnguldak
 10. Bilecik
 11. mardin
 12. Düzce
 13. Balıkesir
 14. Samsun
 15. Osmaniye

Görüldüğü gibi pek çok ilde ödemeler hesaplara yatırılmaya devam ediyor. Son dakika gelişmelerine göre Sakarya, Adıyaman, Edirne, Antalya, Afyonkarahisar, Aksaray, Diyarbakır, Ordu, Bolu ve Tokat illerinde de hak sahibi kişilere ödemeler tamamlandı.

Ne kadar Ödeme yapılacak?

Evde bakım hizmetleri kapsamında yapılan karşılıksız destek ödemesine göre Haziran ayından itibaren 1657 Tl 86 Kuruş olarak yatırıldı. 16 haziran bakım parasını sorgulama yapmak için aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekmektedir.

İlk olarak E-devlet sistemine giriş yapınız. Bunun için T.C. kimlik numarası ile e-devlet şifresi gerekmektedir. Daha sonra ise engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama ekranını açınız. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesini tıklayınız.

Annelik Blog

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google