2 sene önce
2 sene önce

İŞKUR’dan Annelere Günlük 110 Tl Cep Harçlığı 400 Tl Bakım Desteği!

Annelere ücretsiz destek ve cep harçlığı haberlerini vermeye başlıyoruz. Buna göre en çok destek Çalışma Bakanlığından ve Kaymakamlıklardan verilmektedir. Öncelikle annelere çocukları olduğu için iş hayatından uzaklaşmalarının önüne geçmek ve annelere karşılıksız destek ödemeleri ile iş sahibi olmaları imkanları var.

İŞKUR meslek kurslarında işbaşı eğitim programları açıklanıyor. Bu destek ödemesi günlük olarak 110 Tl olarak açıklanmıştır. Cep harçlığının yanı sıra bakım desteğinin ödeme tutarı ise 400 Tl olarak açıklandı. Bunun için bazı başvuru şartları vardır.

Annelere karşılıksız destek ödemesi başvuru şartları!

Öncelikle 0 ile 15 yaş aralığında çocuğu olmak gerekmektedir. İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak ve iş başı eğitim programlarına başvuru yapmak gerekmektedir. Eğer sanayi sektöründe ise 2 ile 5 yaş aralığında olmaları gerekmektedir. Bunun için ödeme tutarı 400 Tl olması gerekmektedir.

Cep harçlığı ödemesi aylık tutarı 2 Bin 800 Tl olarak açıklanmıştır. bilişim sektöründe, imalat sektöründe ve iş yeri mesleklerindeki 6 aylık olarak ödeme yapılacak. Ayrıca iş kazası ve meslek hastalığı gibi sigortası ödemesi genel sağlık sigortası primleri ödemeleri de yapılmaktadır.

İşte anne projesi sayesinde 2018 yılından itibaren 52 bin kadın toplam olarak 317 milyon Tl ödeme yapılmıştır. Bu destek ödemeleri 2016 yılından beridir de yapılmaktadır. Anneler için karşılıksız olarak gerçekleşen bu destekler için gelişmeleri diğer haberlerimizde aktarmaya devam edeceğiz.

Annelik Blog

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google