3 sene önce
3 sene önce

Bim, A101, Şok Marketler Saat Kaçta Kapacak? Çalışma Saatleri Açıklandı!

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan genelgeye göre koronavirüs yayılımın önüne geçmek için vaka sayılarına bağlı olarak harita yenilendi. Bu haritada kırmızı, mavi, sarı renkte bulunan iller de güncellendi. Buna göre 30 mart marketler kaçta kapanacak sorusu da cevap buldu. Türkiye genelinde faaliyetlerini sürdüren Bim, A101, şok marketlerin çalışma saatleri, sabah kaçta açılacağı ve akşam kaçta kapacağını annelik blog okuyucularına sunuyoruz.

A101, Şok ve Bim Çalışma saatleri nedir?

Türkiye genelinde 81 ilde faaliyetlerini sürdüren Migros, Bim, Şok ve A101 marketler çalışma saatlerinde yeni güncelleme geldi. Ülke genelinde açıklanan risk haritasına göre yüksek riskli olan illerde ve çok yüksek riskli olan illerde cuma günü başlayan sokağa çıkma kısıtlaması cumartesi ve pazar devam edecek. Düşük ve orta riskli illerde ise hafta sonları ile hafta içi 21:00 ile 05:00 saatleri arasındaki kısıtlamalar devam edecek.

Hafta içi ile hafta sonları çalışma saatlerinde farklılıklar olacak. Haritaya göre bulunduğunuz ilin hangi risk grubunda olduğuna bakarak kısıtlama olup olmayacağına bakabilirsiniz. Marketlerde 20:00’a kadar açık olacaktır.

Sokağa çıkma yasağının olduğu illerde marketler kaçta kapanacak?

Kısıtlamaların olduğu yani riskli ile yüksek riskli olan illerde kasap, manav, marketler bakkallar marketler zinciri gibi yerler sabah 10:00’da açılacak. Akşam ise 17:00’da kapanacaktır.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google