2 sene önce
2 sene önce

10 Haziran 2021 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Belli Oldu!

Türkiye genelinde Çalışma Bakanlığı tarafından ödemesi yapılan destek ödemeleri devam ediyor. 10 Haziran 2021 evde bakım maaşı yatırıldı mı? Ankara, İzmir, İstanbul, Kastamonu, Bursa, Kocaeli evde bakım maaşları ne zaman ödenecek?

10 Haziran evde bakım maaşı yatırıldı mı?

Yaşlı ve bakıma muhtaç ailelere maddi ödemeler sağlanacak. Haziran evde bakım maaşları yatırılmaya başlandı. Başvuru yapan ve başvuru sonucunda hak eden ailelere ödenen bu ödemeler için bazı detaylar belli oldu. Bu detaylardan bir tanesi ödeme sorgulama ekranları ile ilgili oldu.

E-devlet evde bakım maaşı sorgulama!

Sorgulama yapmak için öncelikle e-devlet sistemine giriş yapınız. Bunun için T.C. kimlik numarası ile e-devlet şifresine sahip olması gerekiyor. Daha sonra ise arama bölümünden elle bakım maaşı yazarak ara butonuna basınız. Paraların hesaplara yatırılmaya başlanıp başlanmadığını öğrenmenin diğer yolu ile SMS abonesi olmak için için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

E-devlet bakım maaşı sorgulama!

Öncelikle Telefonunuzdan BAKIYE yazıp 4747 numarasına sms atmak gerekmektedir. SMS ücretlidir ve her attığınız mesaj kendi tarifeniz üzerinden bir  kesinti yapılacaktır. Haziran ayında ne kadar ödeme yapılacak?

Ne Kadar Ödeme Yapılacak?

2021 Haziran ayında yapılacak ödemeler ortalama olarak hane başına 705 Tl olarak yapılmaktadır. Bu ödemeler altı ayda bir zamlı olarak devam edecektir. Daha önceki yapılan açıklamalara göre asgari ücret ödemesinin net üçte ikisinden az olmaması gerekmektedir. Kişi başı gelir hesaplaması yapılarak bir ödeme yapılacaktır.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google