3 yıl önce
3 yıl önce

11 Haziran Evde Bakım Parası Yatan İller Hangileri?

Türkiye geneli, Ankara, Bursa, İzmir, Kocaeli, İstanbul 11 Haziran evde bakım maaşı yattı mı sorusunu sormaktadırlar. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri tarafından yapılacak ödeme işlemleri vatandaşların hesaplarına yapılacak. Ödeme tarihleri daha öne açıklanmadığı için 2021 Haziran evde bakım maaşı yatırıldı mı sorusuna cevap arıyoruz.

11 Haziran ayı evde bakım maaşı yatırıldı mı?

Bilindiği gibi engelli ve yaşlı bakımı yapan ailelerin asgari ücret tutarının en az belirli bir miktarınca her ay ödeme yapılıyor. Haziran ayında da il bazında yapılan açıklamalara baktığımızda bazı illerde ödemeler yapıldığı belirtiliyor. Ne zaman yatacak? Ayın 15’inden itibaren ödemeler yapılacak. Peki ödeme yapılıp yapılmadığını nasıl öğrenirim? Bunun için iki farklı yöntem var. Bunlardan bir tanesi e-devlet sorgulaması yapmak. Diğeri de sms bildirimleri almaktır.

  1. Tokat,
  2. Hatay
  3. Bolu
  4. Samsun
  5. Aksaray
  6. Kırklareli
  7. Ordu
  8. Edirne
  9. Sakarya

Edevlet’ten evde bakım parası sorgulama nasıl yapılır?

Sorgulama yapmak için T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresine sahip olmak gerekmektedir. Türkiye resmi e-devlet kapısına giriş yapılmasının ardından çalışma bakanlığı modüllerine erişmek gerekmektedir. SMS ile sogulama yapmak ve anında öğrenmek için BAKIYE yazarak sms atmak gerekmektedir. Bunun için detaylar linkteki annelik blog haberimizde bulunmaktadır.

2021 Haziran Evde Bakım Maaşı Ne Kadar ödeme yapılacak?

Ödeme tutarı aylık olarak altı ayda bir artış yapılarak gerçekleştirilmektedir. 2021 Haziran ilk altı ayında 1657 tl olarak açıklandı. 2021 Temmuz ayında ne kadar ödeme yapılacak. Haziran ayından itibaren artış yapılacak.

Annelik Blog

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google