3 yıl önce
3 yıl önce

2022 Yılı Elektrik Zammı Nasıl Uygulanacak Belli Oldu!

Resmi Gazete’de yayımlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kararı sonrası tarifelere göre farklı elektrik uygulanarak kademeli tarifeye geçildi. Dar gelirli vatandaşların korumak maksatlı gerçekleştirilen tarife sonrası ücretler şu şekilde olacak.

1 Ocak 2022 tarihinden itibaren 150 Kwh’ye kadar olan tüketimler için 1,37 150 KWh üstündeki tarifelerde ise 2.06 olarak uygulanacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulundan yapılan açıklamada Dünya spot piyasalarında elektrik üretiminde kullanılan kömür fiyatlarında; 5 kat, doğal gaz fiyatlarında ise 10 katlık artışlar olmuştur denildi.

Diğer bir zam haberi de Doğalgaza geldi. 2022 Yılı Ocak ayından itibaren doğal gaz zammı detayları şu şekilde;Botaş doğalgaz tarifelerinde de yeni ücret tarifesinde artışlar gerçekleştirdi. Buna göre Sanayi abonelerinde %50 Mesken tarifelerinde ise 125 zam yapıldı. Aylık olarak hesaplanan doğalgaz faturaları kış ayında vatandaşların daha fazla tüketimine neden oluyor. Isınma ve mutfak yakıtı olarak kullanılan doğalgazın Ocak ayındaki fiyat artışı ile birlikte bütçede daha fazla gider olacak.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google