3 sene önce
3 sene önce

Bebek Döküntü Türleri

Bebeğimin ilk kez bir kızarıklık geçirdiğini hatırlıyorum. Mükemmel porselen yanaklarında kızgın kırmızı lekeler belirdi ve çok korktum tabi… Çocuk doktoruna götürdüğümde, hemen “yeni doğan akne” teşhisi ile karşılandım ve güven verici “Her gün çok fazla kızarıklık sorgulaması alıyoruz.”

Şaşırmadım. Bir kızarıklık ortaya çıktığında ve bunun ne olduğunu, bulaşıcı olup olmadığını veya tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyup duymadığını bilmediğinizde gerçekten rahatsız edici olabilir. Bebeklerdeki döküntüler genellikle üç kategoriden birine girer bunlar:

  • Enfeksiyon: virüs, bakteri, mantardan kaynaklanır
  • Alerjik: temas alerjisi veya gıda / ilaç alerjisinden kaynaklanır
  • Bebek yaşamı: doğumdan sonra hormon değişimlerinden veya bebek yaşam tarzından kaynaklanır.

Çocuklarımdaki her kızarıklığın uzaylı ajan turuncusu veya hıyarcıklı veba olduğunu otomatik olarak varsaydığım için, 1 yaşından küçük bir bebekte görebileceğiniz en yaygın olanlara dair kullanışlı sizin için küçük bir rehber hazırlayamayı düşündüm.

Çocukluk dönemi boyunca üstesinden gelebileceği ve sizin için endişe verici görünen herhangi bir şeyin en kısa sürede çocuk doktorunuz tarafından kontrol edilmesi gereken bir tip kızarıklık var. Birlikte var olan diğer semptomları da rapor etmeye hazır olun, çünkü bunların hepsi kızarıklık teşhis bulmacasının bir parçasıdır.

Editörün notu: renkli insanlardan özür dileriz. Ya kızarıklık olmaz (olası değildir) ya da tıp uzmanları bunları yayınlamaz ( nedenini bilmiyorum) çünkü farklı cilt renklerinde tutarlı kızarıklık örnekleri bulamadık. Umarım , bu kılavuz size neyle uğraştığınız konusunda bir fikir verecektir.

Bebek döküntüleri türleri

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google