9 ay önce
9 ay önce

Maliye Bakanlığı Türkiye Geneli 337 Koruma Güvenlik Görevlisi Alımı!

Maliye Bakanlığının Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı bir çok  illerinde Koruma ve Özel Güvenlik Görevlisi alımı ilanı yayımlandı. Bu kapsamda, 657 Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki genel şartlara sahip olan adaylar bu ilana başvuru yapabilecekler. Sözleşmeli kadroda istihdamların yapılacağı ve adayların Sözleşmeli güvenlikçi alımı sınavına başvurular ne zaman başlayacak belli oldu.

Başvuru tarihileri nedir?

1 Şubat 2021 pazartesi günü başlayacak ve 10 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecek. Sinav.gib.gov.tr adresinde online sınav sistemine kayıt olarak elektronik ortamda başvuru yapılabilecek. Tercih sayısı en fazla 5 olacak.

Başvuru Şartları Nedir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almak gerekmektedir. Başvuru şartları şu şekildir.

Adayların 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmuş olmak gerektirmeyerek. Üniversitelerin en az ön lisans mezunu olmak gerekmektedir. KPSS’den en az 70 ve üzeri puan almak gerekmektedir. Özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak gerekmektedir.

Hangi illerde alım olacak?

En çok alım İstanbul ve Ankara’da olacak. 45 kişi Ankara ilinde 10 kişi, İzmir 20, istanbul 95 kişi, Bursa 10, Antalya 5, Gelir İdaresi Başkanlığı Genel Müdürlüğüne ise 5 kişi alınacak.

İlan detayları Kamuilan.ailevecalisma.gov.tr

Annelik Blog

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google