3 yıl önce
3 yıl önce

Maliye Bakanlığı 280 Şoför Alımı Yapacak! Başvuru Tarihi Nedir?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Türkiye’nin farklı illerinde görevlendirmek üzere personel alım ilanları açıklamaya devam ediyor. 11 Şubat 2023 tarihinde Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan sözleşmeli destek personeli alımı ilanı açıklandı. Maliye Bakanlığı 280 şoför alımı başvuru kılavuzuna ilişkin detaylar belli oldu. Başvurular ne zaman başlayacak sınav hangi tarihte yapılacak hangi ilden ne kadar şoför alımı yapılacak? Tüm bu defterler şu şekilde oldu.

Hangi İlde Ne Kadar Şoför Alımı Yapılacak?

Sözleşmeli şoför alımı sınavı il dağılımında en fazla alım İstanbul ilinde 60 kişi olacak. Ankara 35 kişi, Gelir İdaresi Başkanlığı merkezde 13 kişi olmak üzere İzmir’de 15 kişi Mersin’de 9 kişi olarak toplamda 280 kişi alınacak.

Sözlü katılmak için adayların belirtilen kadrolardan iki katına kadar sıralamaya girmiş olmaları gerekmektedir. KPSS puanı sıralamasından isminin açılacak lise olması gerekiyor. Sözlü sınavı 16 Mart ile 25 Mart tarihleri arasında Ankara ilinde yapılacak. Başvuruların 10 gün öncesinde Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesinden duyuru yapılacak. Başvuru şartları şu şekilde olacak.

Genel Başvuru Şartları;

657 sayılı memurları kanunun 48. Maddesinde genel şartlara sahip olmak. 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmuş olmak. Üniversitelerin en az 2 yıllık önlisans bölümlerinden mezun olmak. 2020 Kamu Personeli Seçme sınavından KPSS P3 puan türünden en az 70 üzeri almak. Adaylar için başvuruda önemli detayı aktarmak istiyoruz. D1 ve D2 sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.

D1 belgesi nedir? otobüsle tarifeli olarak şehirlerarası ticari yolcu taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel vergi mükelleflerine verilen belge türüdür.

D2 belgesi nedir? Ne İşe yarar? Şehir içinde taşımacılık görevini gerçekleştirmek isteyen gerçek ve tüzel kişilere verilmektedir.

Alım yapılacak şoförlerin şehir içinde ve şehir dışında yolcu taşımaları için gerekli belgelere sahip olması gerekiyor. Adayların Bakanlığın taşra birimlerindeki servisleri kullanması bekleniyor.

Başvuru Tarihi Nedir?

Başvurular 15 Şubat 2021 ile 25 Şubat 2021 tarihleri arasında mesai saatlerinde yapılacak. Online başvuru için geri dersi Başkanlığı sinav.gib.com.tr adresinden online sınav sistemine kayıt olarak buradaki formunu doldurmak gerekli olacak. Sözlü sınavda tek aşamada olup olacak genel kültür ve genetik sınavından değerlendirmeler gerçekleştirilecek. İlan ayrıntıları https://kamuilan.ailevecalisma.gov.tr/ adresindedir.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google