11 ay önce
11 ay önce

TRT Çocuk Nils ve Uçan Kaz Ne Zaman Saat Kaçta Başlıyor? Son Bölüm!

1980’li yılların unutulmaz çizgi filmleri TRT ekranlarında yeniden yayımlanacak. TRT Çocuk Nils ve uçan kaz ne zaman başlıyor belli oldu. Gelen açıklamada çocukların güzel vakit geçirebileceği yapımın yeni versiyonu yapımı tamamlandı ve müjdeli haber geldi.

TRT Çocuk Nils ve Uçan Kaz Ne Zaman Başlıyor?

Nils’in maceralarını konu eden filmde Martin ile kazlarla bir yolculuk başlayacak. TRT Çocuk yönetiminden yapılan açıklamaya göre Nils ve Uçan Kaz 5 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak. Hafta içi her gün yayımlanacak. Pazartesi gününden itibaren günde iki kez yani 17:15’te ve akşam 20:05’te yayımlanacaktır.

Nils ve Uçan Kaz’ın konusu nedir?

Film üç boyutlu animasyon olarak çekilmektedir. 1980’li yıllarda ekranlara gelmiş olan bu filmi pek çok anne ve babanın da hatırlayacağı sevenler arasında yer alması nedeniyle dikkat çekmektedir. O yıllarda yine TRT’de yayımlanıyor ve sadece pazar günü sabah izleyici ile buluşmaktaydı. Konusunda ise Nils’in maceraları olacak uçan kazlarla ile birlikte yolculuğa çıkacaklar. Nils minik insana dönüşmesi ile birlikte hayvanlarla konuşarak anlaşabileceğini keşfedecek. Daha sonra Martin ile arkadaş olacak. Lider Kaz’ın adı Akka ve diğer kartallardan bir tanesi olan yumuşak tüy ile Gorgo’da filmdeki karakterler arasında yer almaktadır.

Nils ve Uçan kaz pdf oku özeti;

Beyaz Balina yayınlarından çıkartılan ve 1909 yılında Nobel Ödülü alan dünya klasikleri arasındaki eser Nils ve Uçan kaz kitabını herkes merakla okumaktadır. Holgersson hayvanlara eziyet eden ve insanları kızdıran bir çocuktur. Daha sonra ise bir büyücü küçük bir öocuğa dönüştürmektedir. Kitapta bir yolculukta yaşanan yaban kazları ile sürüye katılan kuşların heyecan doku serüvenleri yer almaktadır.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google