8 ay önce
8 ay önce

Gelinim Mutfakta |130. Hafta 22 Şubat | Neden Eleme Yapılmadı! İzle!

Kanal D ekranlarının sevilen gelin kaynana yarışması Seda Sayan gelinim mutfakta 22 Şubat 2021 tarihinde canlı olarak ekranlara geldi. Gelinim mutfakta yeni bölümde yarışmacılar kıyasıya yarıştılar. Kayın valide odasında Nurten, Fatma, Neriman, Yasemin Hanım gelinlerin yapacağı yemeği beklediler.

Neden eleme yapılmadı?

129. haftasında kim elendi sorusunun cevabı belli oldu. Sayan bu hafta bir istisna yaptığını açıklayarak bu hafta eleme yapmadığını açıkladı. Haftanın ilk gününde Nurten hanım’ın açıklaması ortalığı gerdi. Ayten, Esra geçen hafta değil ama bu hafta eleneceksin diyerek ortalığı karıştırdı. 19 Şubat 2021 tarihli cuma günkü yayında bu hafta kimler veda edeceğini açıkladı. Heyecan dorukta iken haftanın en düşük puanı olan en düşük iki gelini açıklayacağı sırada bu hafta eleme yok çünkü Zeynep ve Aysun çok başarılılar diyerek kendi insiyatifini kullandığını açıkladı.

Başvuru numarası 0539 770 3707’den yapılabilecek.

Esra ve Fatma hanım arasındaki gerilim dolu konuşmaya Ayten bunlar buraya kavga etmeye gelmişler dedi. Fatma hanım ben işimi bırakıp gelinim için buraya geldim dedi.

Yarışmacıların isimleri neler?

646. bölümde yarışmacıların isimleri; Esra ve Fatma Birinci, Aysun ve Nurten Kuşatan, Zeynep Kalyon Yasemin, Gökçe ve Ayten Hatamova Gürüf, Neriman Gürüf çiftleri yarıştı. Cuma günü padişah yastığı yemeği yaptılar. Pazartesi günkü menüde ise  Oruk Kebabı var.

Oruk kebabı  tarifi nedir? Nasıl yapılır ve malzemeleri neler?

1 kg kıyma (kuzu-dana karışımı), 1 çay bardağı ince bulgur, Yeteri kadar sıcak su, 1 adet soğan, 2 diş sarımsak, 2 tatlı kaşığı biber salçası, 2 adet kırmızı biber kullanılabilecek.

Oruk kebabı hangi yöreye ait yemektir? Kilis yöresine ait ince bulgur ve rendelenmiş soğanla hazırlanan bir tür köfte ve kebaptır

Yapılışında sıcak suyla kısa sürede şişen ince bulgurlar, rendelenmiş kuru soğan, baharatlar ve yağlı kuzu kıymasıyla yoğruluyor. Ortaya leziz mi leziz şiş kebaplar çıkıyor.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google