8 ay önce
8 ay önce

Baraj Dizisi 9 Mart Yeni Bölümde Sahne Hataları Pes Dedirtti!

Fox tv ekranlarının salı günü en çok izlenen dizileri arasına girmeye çalışan 9 Mart baraj dizisi ekranlara geliyor. Bu hafta dizi için üç farklı fragman yayımlandı. Burak Yürük’ün (Tarık’ın) başı beladan kurtulmuyor. Hatırlanacağı üzerine son bölümde neler yaşanmıştı.

Baraj meşhur Türkan Şoray’ın filminden esinlendi. Fakat ilk bölümlerdeki izlenme çizgisi git gide azalmaya başlayınca, dizi senaristleri yeni bir taktik anlayışına girdiler. İlçeden uzak bir inşaatta yaşanalar bir bölümden sonra tamamen bitirildi. 10 yıl sonrasına anlatıldı. İzleyenler Med yapım öncülüğündeki senarist ve oyunculara verilen rolleri daha çok sevdiler. Fakat dizide yeni bir kriz daha kapıda gözüküyor.

Baraj yeni bölüm ne zaman?

Senaryoya göre Nazım ceza evinden çıkar çıkmaz Hakan, Nehir, Tarık’tan intikamını almaya başladı. Nazım bir anda zengin oldu ve şirketin başına geçti. Tarık’ın müstakbel eşinin varlığı nedeniyle de Hakan, Tarık ve Nazım ortaklığı başladı. Dizide intikam sırası her bölümde değişiyor. Son olarak Nehir Hakan’dan kalan servetini kullanarak tüm aileyi kapı dışarı etti. Bahar’a karşı sinsi planlarını devreye soktu.

2 Şubat tarihli bölümde ise Nehir bu kez Mert’i annesinden ayırmak için bir çok plan yaparak bunlardan başarılı oldu. Fakat yaptığı oyunlar ortaya çıkınca işler iyice karışmaya başladı.

Dizideki kurgu hataları neler?

Baraj inşaatının aşçısı öldüren Meryem ile Tarık cesedi gömmüşlerdi. Daha sonra bu ortaya çıkınca suçu Nazım’a atmışlardı. ne hikmetse son bölümde Halil yeniden geldi. izleyiciler bu konudaki yorumları ise güldürdü;

Senarist artık öldürmeye değil diriltmeye geçiş yapmış…
SENARIST: öldürmeye adam kalmamış, bari öleneri diriltelim.
Bence o Halil değil ya abisi ya kardeşi… meryem de ortadan kaybolunca araştırmaya geldi..bu dizide de herkesin ikizi var mübarek.

Meryem’i araba ile bir yere götürüyorlar;

Fragmandaki bu sahnede çok şaşırttı. Polis çevirme noktasında bayanın uyanmasını istiyor. Meryem uyan diyorlar.

    • Bi kac bölüm sonra meryemide canlandırırlar ki meryem bir haftadır buzlukta kapağıda kapalı olduğu halde sayın senarist çocuk mu kandırıyorsun.

Baraj 16 Mart tarihli yeni bölüm fragmanı cumartesi ve pazartesi yayımlanacak. Tüm gelişmeleri okuyucularımıza aktarmaya devam edeceğiz.

Annelik Blog

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google