3 yıl önce
3 yıl önce

EKPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Önceki Yıllara Göre!

2021 yılının engelli memur alımı için gerçekleştirilen tercih süreci geçtiğimiz gün tamamlandı ölçme seçme ve yerleştirme merkezi tarafından yapılan EKPSS tercihlerinin başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak adaylar bu konudaki gelişmeleri takip etmeye başladılar.

Tercih işlemleri 19 Ocak 2021 tarihinde sona erdi adaylar aday işletim sistemi resmi adresinden T.C. Kimlik numarası e-devlet şifresi üzerinden tercih işlemlerini tamamladılar.

EKPSS puan yüksek olan adaylar yapmış oldukları tercihlerde atamaları öncelikli olacak puanları eşit olan adaylar için diploma tarihi pazarlar daha önce olan mezunu aday öncelikli olacak diploma tarihi değiştiren olaylar yaşı büyük olan adaya bakılacak.

2020 Yılında Kaç Gün İçinde EKPSS Sonuçları Açıklandı?

ÖSYM den EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak konusunda resmi bir açıklama yok. Fakat 2020 yılında yapılan tercihlerde 30 Kasım tayinde biten başvuruların ardından 17 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru süreci devam etmiş 17 gün içerisinde sonuçlar çıkarmıştı. Bu tarihler alındığında 2021/1 EKPSS tarcih sonuçları 2 Şubat Salı günü ya da 5 Şubat Cuma gününe kadar sonuçtan açıklamasını beklemekteyiz.

Annelik Blog

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google