3 sene önce
3 sene önce

Arjantin’de Dil Eğitimi! Üniversite Okumak ve İspanyolca Öğrenmek!

Arjantin de Dil Eğitimi

Amerika’nın güney bölgesinde bulunan Arjantin yüzölçümü ile Türkiye’den 3,5 kat büyüktür. Yaklaşık 41 milyondan oluşan Arjantin de halkın çoğunluğu Avrupa kökenlidir. Ayrıca halkın bir diğer kısmı da İtalyan ve İspanyol’dur. Ülke de resmi dil İspanyolcadır. Arjantin eğitim konusunda Latin Amerika’yı örnek almıştır. 6 büyük ve kaliteli dil eğitimi veren üniversiteleri vardır. En eski üniversite Cordoba 17.yy’ da kurulmuştur. En ünlü üniversite ise Buenes Airea üniversitesidir.

İspanyolca Öğrenmek İçin Tercih Ediliyor!

Arjantin’de dil eğitimi almak isteyen kişilerin hem İtalyanca hem de İspanyolca dil eğitimi alması zorunludur. Resmi dili İspanyolca olduğu için erasmus ile farklı ülkelerden okumaya gelen öğrenciler İspanyolcayı tercih ediyor. Dil eğitimi için en sık tercih edilen mevsimler Mayıs ve Eylül arasındaki aylardır. Bunun sebebi ise güney yarım kürede bulunmasından dolayı iklimin serin olmasından kaynaklıdır.

Arjantin’de Üniversite için konaklama seçenekleri!

Arjantin, okumaya gelen öğrencilerine sahip çıkarak konaklama imkânı sağlamaktadır. Genellikle stüdyo daireler, aile yanları ve otellerde öğrencilerin kalacağı yer belirlenir. Aynı zamanda İspanyolca öğrenmek isteyen öğrenciler için dil okulları tarafından geziler ve konaklama hizmeti sağlanır. Arjantin de dil eğitimi; iş amaçlı dil öğrenme, birebir dil öğrenme, İspanyolca genel dil öğrenme, hızlandırılmış kurs ve sınavlara hazırlık kursları bulunmaktadır. Bu doğrultuda kişi istediğini seçebilir ve İspanyolca öğrenebilir.

Dil okulları ve eğitim almak isteyenler!

Arjantin de dil okulları uluslararası eğitim almak için gelen öğrencilere konaklama imkânı sağlamaktadır. Dil eğitiminde en kaliteli ve seçkin ülkelerden biri olan Arjantin de öğrenciler hem dil öğrenip hem de kültürel aktivitelerden faydalanabiliyor. Siz de dil öğrenmek istiyorsanız Arjantin de eğitim almaya ne dersiniz?

AnnelikBlog sitemizde eğitim içerikleri ile karşınızdayız. İngiltere, Arjantin, Makedonya, İtalya ve diğer ülkelerdeki dil eğitimi seçeneklerinide diğer yazılarımızda ele almaya devam edeceğiz. Ayrıca anne ve bebek sağlığı için çok sayıda makalemizi okumayı unutmayın.

Annelik Blog

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google