3 sene önce
3 sene önce

15 Şubat’ta Okullar Açılacakmı? Hangi Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak sorusu şüphesiz bu günlerde en çok gündeme gelen konular arasında yer almaktadır. Bakan Ziya Selçuk bu konudaki sorulara genellikle Sağlık Bakanlığı bilim Kurulu tavsiye kararlarını işaret ederek, konunun sağlıkla ilgili olması nedeniyle koronavirüs bulaş riskinin azalmasının beklenildiği ifade edilmektedir.

15 Şubat’ta okullar açılacak mı? Okullar 15 Şubat 2021 tarihinde eğitim öğretim döneminin ara tatilinin sona ermesiyle birlikte yüz yüze eğitimin fiili olarak yapılıp yapılmayacağı merak konusudur. Öğrencilerin ve velilerin bu konudaki resmi açıklamaları an bean takip ettikleri için bizde annelik blog sayfası olarak gelin resmi açıklamalardan bir tanesini okuyucularımızın dikkatine sunuyoruz.

15 Şubat 2021 tarihinde okullar açılacak mı? İşte resmi açıklama!

Bilim kurulu üyesi profesör doktor Tevfik Özlü NTV canlı yayınına katılarak Burada bazı açıklamalarda bulundu yaptığı açıklamalardan eğitim öğretmenlerinin okullarda yüzde başlamasına dair değerlendirme şu şekilde oldu. Açıklamada “10 ya da 15 öğrencinin olduğu sınıflarla 50 kişilik sınıfları aynı görmemek lazım. Bu da önemli bir şey bulaştırma açısından. Okul bazlı, kent bazlı değerlendirilmesi gerekir. Ulusal karar yerine bölgesel bazlı, okul bazlı, hatta fizibilite yapılabilir.” dedi.

Bilim Kurulu Üyesinin açıklaması ne anlama geliyor?

Tevfik Öz açıklamasında ben okulların bir an önce açılmasını istiyorum dedi fakat çekincelerini de şu şekilde ifade etti. Okulların kapandığında Türkiye’deki vaka sayısının şimdikinden daha düşük olduğunu, bu dönemde okulların kapatıldığını, fakat Türkiye’deki vaka sayısı henüz kazanmadığını aktardı. Dünyadaki vaka sayısı da kız kesmediğini ve halen devam ettiğini ifade etti.

Hangi sınıflarda yüz yüze eğitimler başlar?

Bilim kurulu üyesinin yaptığı değerlendirmeler baz alındığında annelik blog sayfası olarak değerlendirmemiz 15 Şubat 2021 tarihinde okulların yüz yüze açılma ihtimalinin düşük ihtimal olduğu görülmektedir. Hangi sınıfların eğitime başlayacağı sorusuna ise; eğer yüz eğitim de başlarsa ilk olarak herhangi bir sınava girecek olan sınıflardan, sınava hazırlığında bulunan sınıflardan başlaması beklemekte.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google