3 yıl önce
3 yıl önce

Bir Babanın Kız Bebek Yetiştirme Rehberi

Kocam ve ben üç vahşi ve yünlü küçük kızın ebeveyni olacak kadar şanslıyız.

Ve ilk kızımızın dünyaya geldiği geceden beri, kocam yeni doğan minik yüzüne baktığından ve küçük bedenini nazikçe tuttuğundan beri, doğal biri. Boo-boo’ların tamircisi, binmek için atlı, eniyi peynirli ve karbonhidratlı akşam yemeklerinin yapımcısı oldu . Ve küçük bir kızın isteyebileceği en sabırlı, sevgi dolu babamı.

Ona, diğer yeni ve yakında Babalar olacaklara ne tür bir tavsiye vereceğini sordum ve onun bazı büyük bilgelik incileri vardı.

Kızları büyütürken bilmeniz gereken birkaç şey:

Silmekten korkmayın.

Tombul küçük bir kız çocuğunuz olduğunda, birden çok kıvrım, köşe ve çatlakla karşılaşacaksınız. Hepsi temize çıkmalı. Öyleyse içeri gir ve iyice sil. Ve dışkıyı aktarmamak için daima önden arkaya doğru silin. (Cidden. Dikkate almanız gerektiğini hiç düşünmediğiniz şeyler…)

Vajina, vulva vb. Kelimelerini kullanmaya alışın.

Birden fazla kızınız varsa, özellikle bu kızla rahat olmanız gerekir. Tuvalet eğitimi yıllarında, düzgün bir şekilde silmenin önemini muhtemelen açıklamanız gerekecek. Silmek zorunda oldukları şeyler için muğlak terimler veya örtük kelimeler kullanmak pek de iyi gitmez. Ve ‘çiçek’ kadar güzel bir şey tercih etseniz de, araştırmalar doğru terimleri kullanan ve vücutları hakkında konuşmaya açık çocukların başlarına gelen rahatsız edici bir şey hakkında konuşma olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Kız çocuk yetiştirmek, saç yapman gerektiği anlamına gelir.

Bazı küçük kızlar, saçlarına hızlıca bir fırça sürmenden hoşlanır. Diğerleri klipler, at kuyruğu ve ayrıntılı örgüler ister (teşekkürler, Elsa ve Anna). Bunu yapmayı öğrenirseniz, gerçekten herkes için daha kolaydır ve çok fazla gözyaşı olmasını önler.

Tayt ve yüzme dersi karıştırılmamalıdır.

Kocam bunu zor yoldan öğrendi. Yüzme dersleri çok eğlencelidir. Islanmaya mı çalışıyorsunuz, ayağa kalkarken ve iğrenç ortak havuz değiştirme odası zeminine dokunmadan küçük yürümeye başlayan çocuk bacaklarını tayt giydirmek mi? Çok değil. Ne pahasına olursa olsun bundan kaçının.

Onu bebek gibi davranın, ona şarkı söyleyin, tüm seslerle hikayeler okuyun.

Ona hassas yönünü göster. Hamileyken, kocamın aptal hissettiği için kitapları yüksek sesle okumayacağını söylediğini hatırlıyorum. Bu yaklaşık üç saniye sürdü. En sevdiğim hatıralardan biri, bir gece monitörden kızıma tekerlemeler söylediğini duymak.

Kız olmak, kızınızın istediği şey anlamına gelecektir.

İlk kızımız bir yürümeye başlayan çocuk ve okul öncesi çocukken pembe ve pullu her şeyi severdi. Sonra oyuncak arabalara, spora, kamp yapmaya, korsanlara ve dinozorlara bindi. Günlük olarak değişir. Herhangi bir günde eve bir taç ve asa atın ve o tekrar prenses olmak üzeredir. İkincimiz kesinlikle elbiseleri ve ojeyi seviyor. Ve kocam buna tamamen uygundur. Hala onunla ilişki kurabilir, onunla oynayabilir ve her dakika onun tadını çıkarabilir. Öyleyse, hayatınızın tamamen ‘kız gibi şeyler’ olacağını düşünüyorsanız – olmadığını görebilirsiniz. Kızlarınız, onlar için kız olmanın ne olduğunu kendileri belirleyecek. Ve ne olursa olsun bir tavus kuşu kadar gurur duyacaksınız.

Sizden erkek çocukları öğreniyorlar.

Çocuklar küçük süngerlerdir. Söyledikleriniz, annelerine nasıl davrandığınız, bedenler hakkında konuşma şekliniz. Hepsini kabul ediyorlar. Çevrelerinde söylediklerinize dikkat edin. İlişkiniz, bir erkekle sevgi dolu, şefkatli bir ilişki kurmayı öğrenmesine yardımcı oluyor.

Bir erkekle yapabileceğin bir kızla yapamayacağın pek bir şey yok.

Bu, kız yetiştirme konusunda kocamın en sevdiğim bilgelik parçalarından biridir. “Bir erkek çocuğu denemek istemez misin?” Diye sorulduğunda sayabileceğinden daha fazla, o tek basit sözle hepsini kapattı. Ve bu çok doğru. Kızlarım onunla kamp yapmaya bayılıyor. Home Depot’un koridorlarında bir aşağı bir yukarı koşmayı seviyorlar. Parkta toprakta oynuyorlar. Güreşiyorlar. Birlikte hokey oyunlarına gittiler. Osurmanın neşenin doruk noktası olduğunu düşünüyorlar. Aynı zamanda kocam Disney filmlerini sevmeyi, çivi boyamayı, ışıltı ve pırıltılarla süslenmiş el işleri yapmayı öğrendi.

Başlamak üzere olduğunuz baba-kız ilişkisi özel bir ilişkidir. Hayatının geri kalanı boyunca her şeyi paylaşabileceğin küçük bir yardımcın var. Bundan daha iyisi olamaz!

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google