Yenidoğan İçin Beslenme Programı

Yenidoğan bebekler  iyi bir şekilde kazanmaları için en az günde sekiz iyi beslenme gerekir.

 • İyi bir emzirme , 20-45 dakikalık aktif emme ve yutmadır. Yenidoğanların çoğu 24 saatte bir 8-12 kez emzirilir.
 • İyi bir biberonla besleme , bebeğin beslenme başına yaklaşık üç ons almasından oluşur. Bebeğiniz her 24 saatte en az 24 ons aldığı sürece iyi durumdasınız.

İkinci adım:

Gün içinde bebeğiniz her 2-3 saatte bir emzirilmek istemiyorsa onu uyandırın.

 • Saate VE bebeğinize dikkat edin. Bebeklerin 50-60 dakikalık bir uyku döngüsü vardır. Bu, yaklaşık saatte bir bebeğinizin çok hafif bir uyku durumunda olduğu anlamına gelir. Bu durumdaki bir bebeği uyandırmak, derin uykudaki bir bebekten çok daha kolaydır.
 • Hafif uykudaki bebekler hareket edecek, göz kapaklarını sallayacak ve ağız hareketleri yapacak. Bu işaretleri iki ila üç saat arasında herhangi bir yerde gördüğünüzde, bebeğinizi kaldırın, soyun ve teninize kadar tutun. Biraz zaman verildiğinde, uyanır ve yemeğini aramaya başlar. Derin bir şekilde tekrar uyuyakalırsa, hazır oluncaya kadar onu tutabilir veya bir dahaki sefere bu hafif uyku belirtilerini gördüğünüzde tekrar deneyebilirsiniz.

Üçüncü Adım :

Pek çok bebek, izin verirseniz geceleri dört ila altı saat boyunca uyuyacak ve daha sonra kaçırdıkları herhangi bir şeyi telafi etmek için uyanma saatlerinde daha fazla yemek yiyecektir.

 • Eğer varsa emzirme , tedarik bebeğinizin talebine ayarlayacaktır. Yani geceleri daha uzun uyuduğunda aşağı inecek ve daha sık yediğinde gün içinde artacaktır. Bu nedenle gece yarısı pompalamaya gerek yoktur.
 • Eğer varsa biberonla besleme , bebeğinizin onun şişe bazılarında biraz daha yeme fark edeceksiniz. 24 saatte en az 24 ons aldığı sürece, bunun nasıl bölündüğü gerçekten önemli değil.

İşte yeni doğmuş bebeğiniz için size daha fazla uyku verebilecek güncellenmiş bir beslenme programı. Birkaç gün içinde deneyin ve sizin için nasıl çalıştığını görün. Bebek iyi büyümeye devam ederse ve daha fazla uyuyorsanız… bu bana bir bakıcı gibi geliyor!

 

Paylaşın
ÇOK OKUNANLAR
  4.179

  Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır

  2.816

  Emzirme Sütyeni Alırken Kadınların Yaptığı En Büyük 5 Hata

  2.680

  DSİ Engelli Personel Alımı

  2.498

  Yenidoğan İçin Beslenme Programı

  2.225

  Suni Sancı ile Doğum Nedir? Riskleri Nelerdir?

  2.171

  Engelliler Konfederasyonu EKPSS Ataması Aralık Ayında Yapılacak!

  2.067

  Engelli ÖTV İndirimi

  2.036

  Mİlli Savunma Bakanlığı Engelli Alımı Yapacak

  1.999

  TKİ Çan Linyitleri Engelli İşçi Alacak

  1.947

  Bebek Döküntü Türleri

  1.811

  Bebeklerde Diş Fırçalama Ne Zaman Başlamalı?

  1.571

  Osmaniye Kadirli Belediyesi Engelli Alımı