3 yıl önce
3 yıl önce

Adet Geciktirici İlaçların Kullanımı? Doğal Yöntemler Neler?

Kadınların sosyal yaşam gereği adet dönemlerini düzenlemek isteyebilmektedirler. Örnek olarak tatil dönemine denk gelen adet dönemi yada sınava girecek olan genç bayanların sancılı geçen bu dönemi ertelemek istediklerinde adet geciktirici ilaçlar veya doğal yöntemleri tercih etmektedirler.

Adet geciktirici ilaçların kullanımı için tavsiyeler;

Adet dönemleri öne alınamıyor bunun yerine daha da geciktirebilmek mümkün olabilmektedir. Bunun için doktor tavsiyesi ile gerekli adımları atılmalıdır. Beklenen adet tarihinden iki üç gün öncesinden başlamak üzere reçete verilen ilaçların kullanımı başlatılabiliyor. O dönem bitmesinden sonra bırakılan ilaçların ardından adet kanaması başlamaktadır.

Mutlaka doktorların tavsiye ettiği şekilde tedavi olarak bu ilaçların kullanılması gerekmektedir. Yumurta kisti gibi hastalıkların olması durumunda bu ilaçların kullanılması sakıncalı olmaktadır.

Bitkisel veya doğal yöntemler nelerdir?

Prof. Dr. Önder Koç’un kendi sayfasından paylaştığı açıklamaya göre bazı bitkisel yöntemlerden bahsedilmektedir. Karpuz, salatalık, elma sirkesi, biberiye, böğürtlen yaprağı, maydanoz çayı, civanperçemi, zencefil ve tarçın bu bitkisel çözümler arasında bulunmaktadır. İlaçsız veya doğal yöntemlerle adet geciktirici tedaviler için yeterli bilimsel veri yoktur. Bu yöntemler içinde mutlaka doktor kontrolü yapılarak karar verilmelidir.

Annelik Blog

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google