1 ay önce
1 ay önce

26 Mayıs 2021’de İlk Ay Tutulması ile Süper Ay Olacak! İşte Güneş Tutulması Tarihleri

Değerli okuyucularımız, bilindiği gibi 26 Mayıs ilk ay tutulması yaşanacak. Merak edilen konuları bu yazımızda bulabilirsiniz. Tam ay tutulması Türkiye’den de gözlemlenecek mi belli oldu. 2021 yılında dört tutulma gerçekleşecek. İki tanesinde ay tutulması olacak diğer ikisinde ise güneş tutulması deneyimlenecek.

Pasific okyanusunda, Avusturya ile Asyadan gözlemlenecek ve Türkiye’de ay tutulması görünecek. Ay tutulmasının etkisi güneş tutulmasına göre daha fazla duygusal olduğu ifade ediliyor. Astrologlara göre etkisi 1 ay öncesinden başlıyor. Bazı burçlardaki değişiklerden yay ile ikizler burcu için on sekiz aylık değişim süreci başladı.

Süper ay nedir?

Ayın dünyaya daha yakın bir konumda olarak meydana gelen tutulmadı. Ay çok daha fazla büyük ve parlak olacak. Astralogların görüşlerine göre güneş boğa burcuna 20 Nisan’da geçiş yaptı. 20 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Boğa biraz daha sabit burç olduğu ifade edilmektedir. 4 Mayıs merkür ikizler burcuna geçiyor. 11 temmuz tarihine kadar seyri devam edecek. 9 Mayıs tarihinde ise ikizler burcuna geçiş yapıyor. İkizler burcundaki seyir ise 2 Haziran tarihine kadar devam edecek.

2021 ay tutulma tarihleri nedir?

İlki 26 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşecek. İkincisi ise 18 ile 19 Kasım tarihlerinde olacak. Dünya güneş ve ayın bazı değişik durumlarında kısmı tutulmalar oluyor. Genellikle tutulmalar yılda iki kez gerçekleşiyor. Bazen de hiç ortaya çıkmıyor.  2021 güneş tutulması tarihi ise 10 Haziran 2021 tarihidir. Hangi saatlerde olacağını ise diğer haberlerimizden bulabilirsiniz. 2020 yılında 14 aralık tarihinde güneş tutulması olmuştu. Fakat Türkiye’den görülmemişti. En görkemli gök olayı olarak ifade edilen tam güneş tutulması bir çok kişide merak uyandıran bir konu haline gelmişti.

Annelik Blog

Paylaşın

Gizlilik Politikası  İletişim  Kullanım Şartları

We Google