3 sene önce
3 sene önce

14 Mayıs 2021 Cuma Hutbesinin Konusu Kudüs mü Belli Oldu!

2021 ramazan bayramı tüm Türkiye’de tam kapanma tedbirleri kapsamında idrak ediliyor. Ramazan bayramının 2. günü cuma namazı camiilerde kılınabilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden beklenen açıklama geldi. 14 Mayıs cuma hutbe konusu nedir sorusunun cevabını annelik blog okuyucularına aktarmak istiyoruz.

14 mayıs cuma hutbe konusu nedir açıklandı!

2021 yılı Ramazan bayramın ikinci günü gerçekleştirilecek olan müslümanlar için önemli günlerden bir tanesi olan cuma dünya genelinde yaşanan gelişmeler nedeniyle buruk idrak ediliyor.  Kudüs’te yaşanan gelişmeler nedeniyle  Bayram hutbesinde Kudüs anlatıldı. Vatandaşlar Bu sebeple 14 Mayıs 2021 Cuma Hutbesinin konusu ne olacağı konusunu sormaya başladılar.

Kudüs;

Kudüs’ün Özgür olduğu bayramlara konulu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan hutbede geçen yıl olduğu gibi bu yılda salgın nedeniyle buruk bir Bayram Sevinci yaşandığı ifade edildi. Hastalığın yayılmasının önüne geçmek için ülkemiz olduğu gibi tüm dünya genelinde de birçok etkinlik merasim toplu gerçekleştirilen aktivitelerin iptal olmasına neden oldu.

Cuma namazları da bu anlamda kısa tutularak, kalabalık ortamların uzun süre bir arada olması amaçlandı. Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün açıkladığı belgede İnşirah Suresi, Bakara Suresi ve Müslim suresinin ayetleri paylaşıldı.

Müslüm 66 ayetinde özetle; Müslümanların birbirlerini sevmede birbirlerine merhamette şefkat göstermede, tıpkı duyu organlarımızın rahatsızlandığında bir gece boyunca uykusuzluk ve yüksek ateşli olarak rahatsızlanan 1 beden olduğu anlamına taşıyan açıklama yer aldı. özetle bu hafta Kudüs hutbesi okunacak.

Annelik  Blog

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google