2 sene önce
2 sene önce

Şahmar Market Battımı? Neden Kapalı, Sahibi Kim? Açılacak mı?

Türkiye’nin köklü marketler zincirlerinden bir tanesi olan Şahmar marketleri battı mı sorusu çokça merak edilen bir soru haline geldi. Geçtiğimiz günlerde marketlere topta gıda veren firmalarında dikkatini çeken gelişmeler yaşandı. Buna göre Şahmar marketleri sahibi kimdir? Neden kapalı ne zaman açılacak işte cevapları;

Şahmar kapandı mı? Ne zaman açılacak?

İstanbul’da şubeleri bulunan Şahmar marketlerinin sahibi iki kardeş olan Hikmet Şahin’e aittir. Geçtiğimiz günlerde hisselerin tamamı azeri asıllı bir kişiye geçti. Buna göre 5 milyon Tl sermayesi bulunan marketin şuandaki tek sahibi Azad Huseyinov oldu. Marketlerin temsilcilerininde olduğu bir whatsApp grubundan 26 Haziran tarihinde sahibi Hikmet Şahin ayrıldığı ifade edildi.

Marketler pazartesi gününden beridir kapalı ve neden kapandığına dair de herhangi bir açıklama gelmedi. 30 yıldan fazla geçmişi olan bu firmanın toptan ve perakende üzerine pek çok gıda satışı yapıyordu. 100’den fazla çalışanı var. 5 şubesi bulunuyor. Bim A101, Şok ve Migros gibi haftanın belirli günleri indirimli satışlar yaparak ismini duyulan şahmarın “evinize komşu, bütçenize dost” sloganı bulunuyor. Açıklamalara göre Şahmar battı ve yakın bir zamanda açılıp açılmayacağı da belli değil.

Firmanın uzun zamandır mali açıdan zor durumda olduğu biliniyordu. 2019 yılında konkordato ilan etmiş ve bankalara olan kredi borçlarından dolayı ödeme güçlüğü bulunuyordu. Şahmara toptan mal veren firmalara alacağını nasıl alabilecekler merak konusu oldu. Pek çok toptancı çek karşılığı ürün verdiğini açıkladı. Çeklerin karşılıksız çıkmasından endişelerini ifade etmekteler.

Annelik Blog

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google