3 yıl önce
3 yıl önce

Mayıs Ayı Sebzeleri ve Meyveleri Neler? Nasıl Beslenmeliyiz!

2021 Mayıs ayı çeşitli sebzelerin sofraya girdiği aylardan bir tanesidir. Gerek pişirilip yenilen gerek pişirilmeden sofrada tüketilen bir çok sebzenin bağışıklık sistemine önemli faydaları olmakta ve hastalıklardan korunmak için bağışıklık sistemini güçlü olması önemli olmaktadır. Bu ayda en çok dikkat çeken asma yaprağıdır. bakla çeşitleri taze sarımsak kuşkonmaz arpacık soğanı artık bu ayda yetişmiş ve sofralara girmeye hazır hale gelmiştir.

Mayıs ayında ne pişirilir?

Bu ay pişirilerek yenilen sebzeler arasında taze fasülye, ıspanak, biber kabak ısırgan otu sebzeleri bulunmaktadır. Tüketirken bu sebzeler pişirilerek sofralara gelmektedir.

Mayıs ayında hangi sebzeler yenilir?

Yaz ayı öncesi bol besin almaya başladığımız aylardan bir tanesi Mayıs ayıdır. Vatandaşların gerek pişirilerek tüketilen gerek taze tüketilen bir çok gıdanın bol bol sofralarda olabileceği günler yaşanmaktadır. Bu ayda asma yaprağından sarma yapılabilir. Taze fasülye yemeği ile birlikte taze fasulyenin içinde olduğu bir çok yemek çeşidi yapılabilir.

Mayıs ayı meyveleri nelerdir?

Bu ayda en çok tüketilen meyvelerden eriklerin manavlarda yerini aldığı aydır. Tatlı meyvelerden biri olan çilek, dur yeni dünya artık tüketilmeye başlandı. Gıdaların tüketimi mutlaka meyvenin tam olarak olgunlaştığında ve bol su ile yıkanarak vitaminlerin ölmeden yenilmesi vitaminlerin vücuda alınmasında daha sağlıklı olacaktır.

Yaz sebzeleri neler?

Bahar mevsimi ile birlikte yer yerin yeşillendiği ve bahçelerin ürünleri vermeye başladığı bu aylarda sürekli yetiştirilebilen bazı ürünler arasında nane, tere, maydanoz, taze soğan, marul gibi sebzeler olmaktadır. Kiraz, vişne, dut, elma, armut gibi meyveler olmaktadır.

Haziran sebzeleri nelerdir?

Haziran ayında tüketilen sebzeler arasında patlıcan, yeşil biber, barbunya, bakla, semizotu, taze soğan, domates, fesleğen, enginar biberiye, tere, rezene, bakla, barbunya, kabak salatalık gibi sebzeler bulunmaktadır.

Haziran ayı meyveleri neler?

Haziran ayında tüketilen meyveler arasında yen dünya, vişne, dut, şeftali, kiraz, çilek, erik, kayısı, erik bulunmaktadır.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google