3 sene önce
3 sene önce

Uğur Akkuş Kimdir? Ne İş Yapar, Ebru Şallının Neyi Olur?

Türkiye’de gündeme damgasını vuran isim olan Uğur Akkuş’un hayat hikayesi merak edilmeye başlandı. Finans, varlık yönetimi, inşaat sektöründe varlığını sürdüren iş adamı Uğur Akkuş’un Ebru Şallı’nın eşi olduğunu biliyor muydunuz?

Geçtiğimiz gün ABD’de Biden’in Başkanlık seçiminde davetli olarak katıldığını ifade etmesinin ardından Uğur Akkuş işi nedir? kimdir biyografisini incelemek isteyenler için yaşı kaç ve eski eşi kimdir soruları googlede en çok sorulan sorular arasında yerini aldı.

1981 yılı doğumlu olan Akkuş ticaret hayatına Mardin’de toptancılar çarşısında kumaş toptancısı olarak başlamıştır. Eğitimini ise Bilkent Üniversitesinde Kamu yönetimi alanında tamamladı. Almanya’da eğitime devam ederek buradan ticarete atılmak üzere Türkiye’ye geldi. Bir çok alanda ticaret yapan Akkuş’un KUVİD Derneği kurucu üyeliği, Sudi Arabistan iş adamları derneği yüksek istişare kurulunda görevleri bulundu. Daha sonraki aşamada ise halen İstanbul Boğaziçi Eğitim ve Kültür Vakfında yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir.  A&S Yatırım Holding Başkanı Akkuş’un, yabancı dili iyi olan Akkuş’un Arapça, İngilizce ve Fransızca bilgisi vardır.

A&S Yatırım Holdingi Kurucu Başkanlığını yapmaktadır. 4 farklı ülkede 18 şirketin toplamından oluşan bir şirket bünyesinde bulunan AS yatırım’ın başkanlığını devam ettirmektedir.

Uğur Akkuş Ebru Şallı’nın eşidir. Mardinli olan Akkuş geçtiğimiz gün Biden’in verdiği davete katılarak dikkatleri çekmiştir.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google