10 ay önce
10 ay önce

Letonya Vizesi Ücreti Nedir? Başvuru Nasıl yapılır? Gerekli Belgeler!

Letonya Vizesi

Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Letonya, Schengen’ e bağlı bir ülkedir. Ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle vize alması gerekmektedir. Yeşil pasaporta sahip olan kişilerin Letonya vizesi almasına gerek yoktur. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti hizmet ve diplomatik pasaporta sahip olan kişiler de Letonya vizesinden muaftır.

Letonya pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 ay içerisinde Letonya’ ya seyahat edebilir. Ayrıca İsviçre, Kanada, ABD, Schengen ve İngiltere de ikamet izni olan kişilerin Letonya vizesi almasına gerek yoktur. Diledikleri gibi ülkeye giriş-çıkış yapabilme hakları vardır.

Letonya Vize Ücretleri Nedir?

Letonya vize ücretleri seyahat planlamasına ve Letonya da ne kadar kalınacağına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Letonya vize ücretleri için turizm acentelerini arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Vize başvurularınızı Letonya konsolosluğu aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Letonya Konsolosluğuna Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Letonya’ ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularını Letonya Konsolosluğu ve Letonya Büyükelçiliği aracılığı ile gerçekleştirebilir. Letonya da çalışma, eğitim, aile birleşimi vb. durumlarda seyahat edecek kişilerin öncelikle Letonya da 90’ ü aşkın kalması durumunda konaklamak için çeşitli vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Ayrıca bilgi edinmek için Ankara Letonya Konsolosluğunu arayarak vizeler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Tüm vize işlemleri konsolosluklar ve büyükelçiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Letonya vize başvurusunda bulunacak kişiler öncelikle Letonya Konsolosluğunun istediği belgeleri tamamlaması gerekmektedir. Bu belgeler;

  • Letonya vizesi almak için gerekli olan şartlarda başvuru formunu doldurmak,
  • 2 adet biyometrik fotoğraf çektirmek ( 35X45 mm ) ölçülerinde olması,
  • Nüfus cüzdan fotokopisi ile vukuatlı nüfus kâğıt örneğini hazırlamak,
  • Başvuruda bulunacak kişinin hazırlayacağı maddi durumunu gösteren belge,
  • Letonya vizesi başvurusu yapacak kişiler öncelikle vize talep dilekçesi yazması,
  • Başvuruda bulunacak kişinin bağlı olduğu kuruma ait bilgileri gerekli olan belgeler ile ispatlaması,
  • Başvuruda bulunacak kişinin çalıştığını ve iş durumunu ispatlayan belgeler,
  • Letonya’ ya Seyahat amacı hakkında detaylı bilgi vermek,
  • Letonya da kalacak turistlerin vizesinde acil tıbbi bakım, sağlık nedenleri ve hastane tedavisi için belgelerin hazırlanması,

gibi gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayarak Letonya konsolosluğuna başvuru sağlayabilirsiniz.

Annelik Blog

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google