3 yıl önce
3 yıl önce

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı Yapıyor!

Devlet Personel Başkanlığı kamu kurumlarına personel alımı ilanları açıkladı. Jandarma Genel Komutanlığı 2021 yılı için sözleşmeli subay alını yapacak. Sahil Güvenlik komutanlığına da 2021 yılı subay alımı ilanları açıklandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan ilan kılavuzuna göre; 17 Şubat ile 28 Şubat 2021 tarihleri arasında başvuru süreci devam edecek. İkmal, Maliye, istihkam, Muhabere, Sağlık, Öğretmen, Bakım, Mühendis, Kimya, Makine, İnşaat alanlarında mühendis olan Veteriner, Hukuk branşlarındaki alımlarda kamu personeli seçme sınavından sözleşmeliler için en az 65 muvazzaf için ise 70 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir.

KPSS’siz subay alımı;

İçişleri Bakanlığı, Jandarma KPSS’siz subay alımları yapılacak! Tabip ve Diş tabibi muvazzaf alımlarında ise Ales ve KPSS şartı aranmayacak.

Subay alımında başvuru ücreti ne kadar olacak? Adaylar başvuru yapabilmeleri için gerekli olan başvuru ücreti 200 Tl olarak açıklandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığına yapılacak alımlarda içinde ilan kılavuzları açıklandı. adayların Kamu Personeli Seçme Sınavından gereli puanı almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru ilan Kılavuzu Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu ilan portalından açıklandı.

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google