1 sene önce
1 sene önce

Anadolu Üniversitesi Uzlaştırmacı Sınavı Başvuruları Ne Zaman Alınacak Açıklandı!

Adalet Bakanlığına 2021 uzlaştırmacı alımı yapılacak. Alternatif Çözümler Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre adayların sınav başvuru sonuçları belli oldu. Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan olumlu sonuçlananlar Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak sınava girmeleri gerekmektedir. 2021 uzlaştırmacı sınavı ne zaman yapılacak ve başvuruları ne zaman alınacak belli oldu!

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada 9 Mayıs 2021 tarihinde yazılı sınav yapılacak. Öncesinde başvuruların tamamlanması gerekmektedir. AÇDB tarafından şartları taşıyan adaylar Üniversiteye gönderilecek. Üniversite ise 22 Mart ile 2 Nisan tarihleri arasında başvuru alacaktır. Başvuruların nasıl yapılacağı da belli oldu. sinavbasvuru.adanadolu.edu.tr adresinden açıklanan başvuru tarihleri arasında işlemlerin gerçekleşmesi gerekmektedir.

Uzlaştırmacı başvuru ücreti ne kadar?

22 Mart tarihinde üniversiteye online olarak evrakların yüklenmesi esnasında sınav hizmetleri sisteminden banka kartı ile ödeme yapılabilecek. Başvuru ücreti her şey dahil 190 Tl olacak.

Uzlaştırmacı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

9 Mayıs tarihindeki yazılı sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil fakat 10 ile 12 Mayıs 2021 tarihinde online olarak sınav uygulamasına itiraz alınabilecek.

Sınavda yanlış sorular doğruları götürecek mi?

Sınav süresi 150 dakika olacak. ilk 50 dakika ile son 15 dakika salondan çıkmak yasak olacak. En çok merak edilen konu olan yanlış soruların doğruları götürmeyeceği açıklandı. Sadece doğru şıklar dikkate alınacak.

Annelik Blog

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google