3 sene önce
3 sene önce

Vodafone, Türkcell, Türktelekom Ankara Belediyesi Ücretsiz İnternet!

Teknoloji çağında gerek mobil cihazların gerek taşınabilir bir çok cihazda internet kullanımı zorunlu hale geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi ücretsiz internet kampanyasını duyurdu ve 20 farklı noktada kurduğu istasyonlardan tüm vatandaşlar faydalanabileceğini açıkladı. Önümüzdeki dönemde hediye internet kullanımı daha da artması bekleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz internet nasıl kullanılır?

Açıklanan kampanyanın ismi meydanlarda ücretsiz internet olarak açıklandı. wi-fi hizmetinden faydalanmak için belirlenen 35 farklı merkezde bulunmak gerekmektedir. Bunun için wifi ağını açmak Ankara Büyükşehir Belediyesi kablosuz bağlantısına tıklamak, cep telefonu numarasını açılan ekrana girerek üye olmak gerekmektedir. Telefona gelecek bağlantı şifresini giriş yaparak kullanmaya başlamak mümkün olacak. 10 milyon metre karelik alanda kullanım devam ediyor.

Faz 1’de devreye alınan bağlantı noktaları; 

Ulus meydanı, sıhhiye, Batıkent metro önü, ivedik caddesi, Hangi ilçelerde kullanım var? Bala kent meydanı, Kızılcahamam, Nallıhan, Şereflikoçhisar, Polatlı, Ayaş, Akyurt, Pursaklar, Haymana, Güdül, Evren, Elmadağ’da kullanım başladı.

Yakın zamanda devreye alınacak noktalar;

Sincan, Pursaklar, Batıkent meydanı, Keçiören, Zafer meydan, Etimesgut tren garı 1. fazda devreye alınacaklar arasında sayıldı.

Faz 2 ne zaman başlayacak?

Henüz bu konuda bir açıklama olmasa da 30 farklı nokta açıklandı. Bu alanların bir çoğu Ankara’nın en çok kullanılan parklarından oluşuyor. Göksupar, Gençlikparkı, Aşti, Botanikpark bunlardan sadece bir kaçı olarak açıklandı.

Annelik Blog

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google